Hitpoint Masters: eSuba získala desátý titul!

9. 8. 2020 23:30
Hitpoint
V sobotu postoupily týmy SINNERS a CZC.eSuba na European Masters. Ve velkém finále nakonec vyhrála eSuba 3:1, přestože jednotlivé hry byly nesmírně vyrovnané. Třetí místo získali Cyber Gaming, kteří ukázali opět explozivní výkon, který proti Sampi zafungoval na jedničku.

UPDATE (10. 8.): CZC.eSuba se stává podesáté šampionem česko-slovenské ligy. SINNERS sice pořádně kousali a dokonce vedli 1:0, ale modrá krev po výhrách v dalších třech hrách mohla slavit. Samozřejmě ale ukázala výrazné slabiny, které musí rychle opravit, aby v EU Masters přišel úspěch. Za tým SINNERS pořádně potrápil soupeře PiOk, okolo nějž chtěl tým hrát a velmi dobře to vycházelo. V klíčových momentech však opět dominovala CZC.eSuba.

Zápas o 3. místo:

Team Sampilogo std.pngTeam Sampi

1:3 Cyber GamingCyber Gaminglogo std.png
 Česká republika Bobistaa Top Odstranovac  Slovensko
 Česká republika Sawyor Jungle Lipánek  Česká republika
 Chorvatsko Dehaste Mid Dread  Česká republika
 Česká republika Bobol AD Carry WorstADC  Česká republika
 Srbsko Panj Support Zeussak  Slovensko

Predikce redakce: Cyber Gaming 3:2

Semifinále #2:

ESubalogo std.pngCZC.eSuba

3:1 SINNERSSINNERS Esportslogo std.png
 Slovensko Wondro Top Adiss  Česká republika
 Česká republika Jejky Jungle Wysek  Polsko
 Česká republika Random Mid Ordno  Česká republika
 Česká republika Hiro AD Carry PiOk  Slovensko
 Česká republika Rufus Support Vasked  Česká republika

Predikce redakce: CZC.eSuba 3:2


UPDATE (9. 8. 0:11): Po pětiherní bitvě vítězí SINNERS, kteří se tedy kvalifikovali na European Masters. Nervydrásající sérii ukončila hra, ve které Sampi vytasili nečekané kombo Zileana s Hecarimem. SINNERS se ale nenechali zaskočit a zejména Ordno se svou Oriannou působil naprosto neochvějně a SINNERS pátou hru ukončili v dominantním stylu. Ve finále se tedy utká CZC.eSuba a SINNERS, mezitímco Sampi se utkají se Cyber Gaming o třetí msíto. 

UPDATE (8. 8. 19:05): Modrá krev v součtu potvrdili roli favorita a stávají se prvním týmem v EU Masters. Po třech nesmírně vyrovnaných hrách eSuba potrestala netradiční kompozici posledního náporu Cyber Gaming a sérii vyhráli 3:1. Poprvé jsme ale CZC.eSubu viděli pod tlakem a jejich soupeři ukázali velmi slušný výkon a mohou si jen zoufat, že už nebudou mít šanci na European Masters.

UPDATE (8. 8. 16:30): CZC.eSuba poprvé padla! Cyber Gaming ve druhé hře vrátili úder a ve skvělém světle se ukázal hlavně Lipánek, který za Gravese předváděl velkou šou a pomohl svému týmu v brzkých fázích hry. Díky lepší koordinaci a late game picku Kassadina si CG i přes značný odpor eSuby došli pro vítězství a vyrovnali tak sérii na 1:1. Jungler Cyber Gaming ale dohrál se skóre 10/0/11 a byl tak jednoznačným hráčem druhé hry.

Přímo do semifinále byly díky výsledkům ze základní části nasazeny celky CZC.eSuba a Team Sampi. Modrá krev pomýšlí na čistý split, jelikož už základní částí dokázala projít neporažená a je tak jednoznačně největším favoritem na celkové vítězství v lize. Cyber Gaming sice na cestě mezi nejlepší čtyřku dokázali porazit Vikingekrig jednoznačně 3:0, ale proti eSubákům to budou mít extrémně složité.

V zápase mezi SINNERS a Sampi se můžeme dočkat velmi vyrovnaného klání, které klidně může dojít do pěti her. Utkání nemá jednoznačného favorita, ale v mírné výhodě jsou Sampi, kteří viděli své soupeře ve třech hrách před necelým týdnem. SINNERS si ve čtvrtfinále bez problémů poradili s Brute a díky své soupisce silných individualit budou jistě chítít ukořistit místo na European Masters. V neděli se bude nejprve hrát o třetí místo a následně diváky čeká velké finále, kde se rozhodne o šampionech 14. sezóny Hitpoint Masters.

 Semifinále #1:

ESubalogo std.pngCZC.eSuba

3:1 Cyber GamingCyber Gaminglogo std.png
 Slovensko Wondro Top Odstranovac  Slovensko
 Česká republika Jejky Jungle Lipánek  Česká republika
 Česká republika Random Mid Dread  Česká republika
 Česká republika Hiro AD Carry WorstADC  Česká republika
 Česká republika Rufus Support Zeussak  Slovensko

Predikce redakce: CZC.eSuba 3:0

 Semifinále #2:

Team Sampilogo std.pngTeam Sampi

2:3 SINNERSSINNERS Esportslogo std.png
 Česká republika Bobistaa Top Adiss  Česká republika
 Česká republika Sawyor Jungle Wysek  Polsko
 Chorvatsko Dehaste Mid Ordno  Česká republika
 Česká republika Bobol AD Carry PiOk  Slovensko
 Srbsko Panj Support Vasked  Česká republika

Predikce redakce: SINNERS 3:1

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1625