IeSF Mistrovství světa: Česká reprezentace vyhrává evropskou kvalifikaci a postupuje jako 1. seed

22. 11. 2020 23:01
IeSF Mistrovství světa
Koncem září jsme pořádali národní kvalifikaci na 12. IeSF Mistrovství světa od Mezinárodní esportové federace, které letos bylo naplánováno do Izraele. Evropská kvalifikace však probíhá už tento víkend a reprezentace se potřebují umístit mezi třemi nejlepšími. Slovensko první hrací den nepřežilo, Česko je však stále ve hře.

V loňském roce byl PLAYzone součástí výpravy do jihokorejského Soulu, kde český Dota 2 výběr klepal na bránu vyřazovací části o čtyřech nejlepších reprezentacích světa. Letos je potřeba nejprve uspět v evropském finále, které se odehrává o víkendu 21. a 22. listopadu. Šestnáct národů hraje o pouhé tři sloty, což vám může přijít málo, ale všechny ostatní regiony mají pouze jeden. Prozatímními kvalifikanty jsou reprezentace Kazachstánu, Nepálu, Vietnamu a Namibie, a kromě Evropy hledá svého zástupce ještě východní Asie, Jižní Amerika a Severní + Střední Amerika. Už jen postup mezi tuto desítku znamená velkou šanci na úspěch, tedy na medaili.

Českou republiku v letošním roce reprezentuje kompletní tým Hippomaniacs, který ve finále kvalifikace přemohl eSubu. Z loňské sestavy se ve výběru nachází pouze Mambos, jehož nyní doplňuje silné kvarteto CURRY, Tipek, Muf a Sehny. Mezi šestnácti evropskými národními výběry najdeme také Slovensko ve složení SlaweE, gaulteezy, Yellow Panda, Miško a Lukyno. Loni byla konkurence na IeSF Mistrovství světa celkem silná a našla se i řada známých hráčů, letos je to ale úplně jiné. Hippomaniacs jsou skoro jediní, kdo má například profily na Liquipedii, takže o soupeřích toho není tolik známo. Také za obhájce ze Švédska nastoupila zcela jiná pětice.

Všichni účastníci bylo nalosováni do čtyř supiny po čtyřech, kde se utkal každý s každým. Právě Slovensko po úvodní výhře nad Bosnou a Hercegovinou nestačilo na Nizozemsko a Finsko a v turnaji končí. Česko oproti tomu zvládlo duel s Norskem a Lucemburskem, takže prohra s Belgií znamenala pouze horší nasazení do následného pavouka, kde se bude hrát v neděli o všechno. Play-off startuje v 16:00 a sledovat jej můžete na živém streamu s komentářem Cechiho. Česká republika potřebuje pro úspěch zvládnout úvodní duel a následně vyhrát jeden ze dvou následujících. Hraje se totiž SE pavoukem a na globální finále postupují pouze nejlepší tři.

IeSF Mistrovství světa: Evropská kvalifikace
  Izrael Izrael 0                  
  Neděle 16:00     Česká republika Česká republika 1            
  Česká republika Česká republika 1                  
        Neděle 17:15     Česká republika Česká republika 1      
  Finsko Finsko 1                  
  Neděle 16:00     Finsko Finsko 0            
  Švédsko Švédsko 0                  
              Neděle 20:00     Česká republika Česká republika  
  Belgie Belgie 0                  
  Neděle 16:00     Srbsko Srbsko 1            
  Srbsko Srbsko 1                  
        Neděle 18:30     Srbsko Srbsko 0      
  Turecko Turecko 1                  
  Neděle 16:00     Turecko Turecko 0            
  Nizozemsko Nizozemsko 0         Finsko Finsko 0      
              Neděle 21:15     Turecko Turecko  
              Turecko Turecko 2      

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
8102

Doporučená videa: