Los EU Masters: eSuba dostala favorita, CG italské Racoon

2. 4. 2020 20:33
Esuba EU Masters
Těžko se bude hodnotit los skupin v EU Masters. CZC.eSuba se dostala do dost těžké skupiny o něco lépe dopadl los pro Cyber Gaming, ale vzhledem k absenci losovacích košů to mohlo dopadnout i daleko lépe.

Čtvrteční los přinesl velmi zajímavé skupiny. Proti eSubákům se postaví Hjarnan a jeho GamerLegion, který se jako outsider německého play-off probil až na 3. místo. Právě GamerLegion bude zřejmě favorit celé play-in fáze, jelikož přichází z německé ligy, která byla považována za nejkvalitnější z ERL lig. Ve skupině, odkud postoupí jen dva týmy, ještě CZC.eSubu čeká další velmi silný tým, a to ASUS ROG ELITE, který postoupil díky ovládnutí základní část balkánské EBL. V play-off ale v semifinále vypadl s Hirovou Crvenou zvezdou po prohře 2:3 a patří mu tak pouze druhý balkánský seed. Ani třetí tým ve skupině, severští Vipers, kteří se dozajista nespokojí s rolí outsiderů. Druhý nejlepší tým Nordic Championship v sestavě má v podstatě pouze hráče se zkušenostmi ze skandinávské scény a pokud CZC.eSuba pomýšlí na postup, tento tým potřebuje dvakrát porazit a nahnat důležité body.

Cyber Gaming mají papírově o něco slabší skupinu a přesto, že jdou do EU Masters až jako druhý tým z našeho regionu, dozajista budou moci reálně pomýšlet na postup do play-off. Nejtěžším soupeřem budou zřejmě italští vicemistři z týmu Racoon, který mimojiné vyřadil Erenův tým Outplayed i MjrDeeho CyberGround. Opět se jedná zejména o hráče s domácími zkušenostmi, bez nějakých lepších výsledků z evropské scény. Dalším týmem bude bývalé působiště toplanera Dreedyho, Electronic Generation z portugalské ligy LPLOL. Nedá se říci, že by šlo o špatný tým, ale portugalští zástupci v posledních letech na EU Masters mnoho výher nezískali a jedná se tak pravděpodobně o poměrně hratelného soupeře. Podobnou reputaci má i řecká liga GLL, která vyšle do skupiny svůj druhý nejlepší tým Interpid Fox Gaming. V týmu vyniká pouze jungler Appen se zkušenostmi z turecké TCL. Pokud se ale Cyber Gaming povede předvést svou nejlepší hru, reálně mohou pomýšlet na postup ze skupiny.

Skupina A   Skupina B
1. Česká republika CZC.eSuba 0 0   1. Itálie Racoon 0 0
2. Srbsko ASUS ROG ELITE 0 0   2. Slovensko Cyber Gaming 0 0
3. Dánsko Vupers Inc 0 0   3. Řecko Interpid Fox Gaming 0 0
4. Německo Team GamerLegion 0 0   4. Portugalsko Electronic Generation 0 0
 
Skupina C   Skupina D
1. Nizozemsko Defusekids 0 0   1. Polsko K1CK Neosurf 0 0
2. Portugalsko For The Win Esports 0 0   2. Lotyšsko PIGSPORTS 0 0
3. Španělsko MAD Lions Madrid 0 0   3. Belgie Sector One 0 0
4. Litva Kenty 0 0   4. Řecko WL Gaming Esports 0 0

První zápasy se odehrají v pondělí 6. dubna a opět se můžete těšit na výsledkový servis, přehled harmonogramu a reportáže na našem webu. 

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1492