Mousesports vítězí na Asia Championship a frozen tak získává první velký titul!

24. 11. 2019 20:37
mouz CAC 209
Hlavním městem Counter-Striku byla tento víkend Šanghaj, kde se sjelo osm špičkových týmů z celého světa bojovat o titul krále Asie.

Týmy jako Evil Geniuses, mousesports, MIBR, G2 nebo TyLoo si tento víkend našly cestu do čínské Šanghaje, kde se uskutečnil již 2. ročník CS:GO Asia Championship, který pořádá Perfect World, jenž je vydavatel Valve her v Číně. Nechyběla tedy špičková produkce, velký prize pool nebo výborná produkce. Pojďme se však podívat na průběh turnaje.

Asia Championship

V základních skupinách stačila týmům jedna výhra pro postup do čtvrtfinále a dvě pro postup do semifinále. Z osmi účastníků se tedy do play-off dostalo rovnou šest. Ve skupině A padl černý Petr trochu překvapivě na G2, kteří sice do Číny dojeli ve skvělé formě, ale nezvládli utkání ani s TyLoo, ani s Evil Geniuses. Právě TyLoo se stali velkým překvapením, když kromě G2 si poradili také s MIBR a zajistili s místo v semifinále.

Ve skupině B jsme viděli také frozena s mousesports. Ti si v prvním utkání poradili s AVANGAR a čekali na ně ENCE. Fini ale dokázali překvapit, s mousesports si poradili a naznačili, že možná opravdu nalezli svou ztracenou formu. Ve spodní části bracketu se o postup utkali AVANGAR a ViCi, nepřekvapivě byli úspěšnější právě Kazaši.

woxic mvp

V play-off narazili mousesports na těžkého soupeře v podobě Evil Geniuses. Američané však v poslední době nehrají v příliš dobré formě, což potvrdili také zde. Mousesports přejeli bez větších problémů svého soupeře a postoupili do semifinále.

Ve druhém čtvrtfinále se utkali AVANGAR a MIBR, kteří nabídli velice vyrovnaný souboj. AVANGAR zvládli svým brazilským soupeřům vzít první mapu, to jim však MIBR na druhé mapě oplatili a zápas zamířil na Dust 2. Tam celou první polovinu s přehledem ovládali Kazaši. MIBR však zápas nevzdali a po manku 4-11 dokázali utkání otočit. Po výhře 19-16 na poslední mapě tak do semifinále postoupila právě brazilská smečka.

Ta také začala poslední den svým utkáním proti ENCE. A i když první mapu zvládli Brazilci těsně vyhrát, Finové stále ukazovali, že našli správné místo pro suNnyho, a utkání zvládli otočit. Ve druhém semifinále se před domácím publikem představili TYLOO, kteří dále předváděli skvělé výkony. První mapu s přehledem vyhráli a i v té druhé měli velmi blízko k postupu. Mousesports však dokázali zvrátit průběh zápasu a po vydřené výhře v prodloužení na druhé mapě si již poslední mapu pohlídali.

Čekal nás tak pro některé trochu nečekaný finálový souboj mezi mousesports a ENCE. Zpočátku se vždy jednalo o naprosto vyrovnaný zápas plný skvělých výkonů, v koncovkách se však ukázalo, že Finové stále nejsou naplno sehraní. Mouz dokázali porazit ENCE na dvou mapách a konečně tak získávají vysněný titul. Dodejme ještě, že svou první cenu MVP získal w0xic.

Konečné výsledky CS:GO Asia Championship 2019:

 • 1-gold mousesports - 250 000 $
 • 2-silver ENCE - 100 000 $
 • 3-bronze TYLOO - 50 000 $
 • 3-bronze MIBR - 50 000 $
 • 5. - 6. - AVANGAR - 16 500 $
 • 5. - 6. - Evil Geniuses - 16 500 $
 • 7. - 8. - G2 - 8 500 $
 • 7. - 8. - ViCi - 8 500 $

O autorovi:

Členem od: 23. 9. 2012
Celkový počet článků:
724