Neon se upsal LEC týmu! Bude působit ve francouzské ERL

9. 1. 2019 11:18
Misfits Neon
Dle oficiální databáze Riot Games se Neon upsal jednomu z evropských top týmů a bude krýt záda Hans Samovi z Misfits Gaming. V rámci academy týmu bude působit ve francouzské regionální soutěži.

Matúš "Neon" Jakubčík byl před několika dny zcela zaslouženě vyhlášen nejlepším slovenským hráčem loňského roku. Mladý botlaner si loni vyzkoušel i prostředí evropské LCS, kde zaskočil za Samuxe v Unicorns of Love. Celkově však v sezóně žádného velkého medailového úspěchu nedosáhl, což bude chtít změnit v dresu Misfits. Jak sám naznačil v našem rozhovoru, tým by měl působit ve Francii, ve které už působil v barvách Millenium. Na botlajně bude slovenské AD Carry operovat s finským supportem Hiivou. Ten už v minulosti v Misfits působil jako náhradník a asistent trenéra. V loňském roce si zahrál za Ninjas in Pyjamas, kteří vyhráli skandinávskou Nordic League a dokázali se dostat až do finále EU Masters. V minulosti okusil i LCS, kde si zahrál za Gambit (2014) a Origen (2017).

V Misfits Academy působil už vloni midař LIDER, který ale s týmem odehrál pouze vítězný čtvrtý turnaj Forge of Champions. Ve finále tehdy Misfits porazili Erena s jeho Enclave Gaming. S francouzskou ligou, konkrétně týmem GamersOrigin má zkušenosti i nový jungler Obsess, který si ve Francii připsal tři stříbrná umístění. Na toplane pak týmovou soupisku uzavírá Dan Dan, který v loňské sezóně působil v LDLC. S tímto týmem zažil největší úspěch v jarním splitu, kdy se dokázal kvalifikovat na EU Masters. 

Misfits Hiiva Origen
Hiiva v dresu Origen - LCS 2017

Soupiska Misfits Academy (dle Contract Database)

 Nizozemsko Danny "Dan Dan" Le Comte - Top
 Německo Patrick "Obsess" Engelmann - Jungle
 Norsko Adam "LIDER" Ilyasov - Mid
 Slovensko Matúš "Neon" Jakubčík - AD Carry
 Finsko Aleksi "Hiiva" Kaikkonen - Support

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1492