Netflix přichází s anime sérií Dota: Dragon’s Blood!

17. 2. 2021 19:49
Netflix
i
Netflix
Společnost Netflix oznámila vydání nové anime série založené na populární MOBA hře Dota. Série se bude jmenovat Dota: Dragon’s Blood a na její trailer se můžete podívat níže.

Série by měla mít 8 dílů a vyjít celosvětově již 25. března. O animaci se stará jihokorejská společnost Studio MIR, která má na svědomí další oblíbené série jako The Legend of Korra, Voltron: Legendary Defender nebo Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge. V řadě se objeví několik známých postav z Doty, a to Dragon Knight Davion nebo měsíční princezna Mirana. Davion narazí na starobylou dračí rasu známou jako „eldwurmové“ a je nakonec zatažen do většího konfliktu po boku Mirany. 

Výkonnou producentkou je Ashley Edward Miller, spoluautorka scénáře k filmům jako X-Men: First Class nebo Thor. A co prozradila o novém projektu? „Fanoušci si zamilují, jak jsme si představovali vesmír Doty 2 a společně jsme vytvořili epický, emotivní příběh zaměřený na dospělé diváky o některých z jejich oblíbených postav. Filmová animace, herectví a hudba jsou prostě na vyšší úrovni a jsem vděčná společnosti Valve za podporu našich tvůrčích ambicí.“ 

Netflix není, co se animovaných sérií týče, žádným nováčkem. Castlevania má venku již tři sezóny, na cestě je čtvrtá. Animovaná adaptace čeká také Zaklínače, Netflix navíc uzavřel dohodu s Ubisoftem ohledně animovaných adaptací populárního Assassin’s Creed. Dota jako franšíza potřebuje jen málo představení. Dota 2 podnítila jednu z největších fanouškovských základen, jenom minulý měsíc ji na Steamu hrálo 11 milionů lidí a pravidelný šampionát The International sledují pravidelně desítky milionů diváků.  

O autorovi:

Členem od: 16. 6. 2018
Celkový počet článků:
430

Doporučená videa: