Novinky ohledně TFT na mobil, předběžný přístup je tady!

14. 2. 2020 16:27
TFT mobile
Už víme, že Teamfight Tactics si budeme moct na našich telefonech zahrát někdy v březnu, nyní však Riot přišel s radostnou zprávou pro několik šťastlivců, kterým se tato příležitost může otevřít už o něco dříve – a je to tak! Předběžný přístup je již v plném proudu všude po světě, a ode dneška se i čeští nadšenci oficiálně podívají do hry a vyzkouší první zápasy v mobilní verzi TFT.

UPDATE (14. 2.): Je to tady! Někteří šťastlivci, kteří se dříve předběžně zaregistrovali, už mají možnost si hru na Google Play stáhnout a vyzkoušet její betu. Mnoho nadšenců se nemohlo dočkat mobilní verze a TFT již vyzkoušeli na zahraničních verzích s pomocí VPN, ale ode dneška už i hráči u nás dostávají oficiální přístup do hry, a s tím také možnost si osahat a ohodnotit dosavadní funkce. Tato možnost bohužel zatím platí jen pro Android, takže příznivci iOS musí zatnout zuby a ještě nějakou dobu vydržet.


Riot stále plánuje otevřít přístup do bety pro větší skupiny hráčů až v březnu, ovšem v nadcházejících týdnech se bude beta stále rozšiřovat a nejprve si ji vyzkouší pouze omezené množství lidí z vybraných zemí. Na další detaily si ještě musíme počkat, ale ti z vás, kteří používáte Android, se už můžete předregistrovat v aplikaci Google Play Store – akorát vám nezbývá než doufat, že se někomu dostane té pocty a obdrží pozvánku. Jablíčkáři se zatím, bohužel, mohou maximálně přihlásit, aby získali informace o dalších updatech.

Dobrou zprávou je, že Riot chce, aby TFT mělo sdílený inventář, postup a samozřejmě rank napříč platformami. Zkrátka nám zůstane vše, co jsme již získali, ať se přihlásíme odkudkoliv. Pro vývojáře je důležité, aby se lidé na nové platformě necítili v nevýhodě a požitek ze hry by měl zůstat stejný jak na PC, tak na mobilu, ale i tak se určitě nevyhneme jistým rozdílům ve hře i klientu. V tuto dobu podporuje klient mobilního TFT pozvánky, přátele, lobby, a dokonce hodnocené zápasy – k tomu se do budoucna objeví i další funkce.

Aby hra vypadala na mobilu co nejlépe, tak i přes snahy zachovat věrnost své počítačové předloze, se určitě dočkáme malých estetických úprav.

obrazovka_nahled

Hra by měla být ovladatelná podobně jako Hearthstone, ale stále v duchu TFT jak jej známe z PC. Na obrazovce se nám ale musí během hry prostřídat obchod, časovač a ukazatel fází, takže došlo k menším úpravám, jako že si budeme moct obchod zavřít či otevřít dle naší vůle. Čeho se však nedočkáme, alespoň ne hned, je chat přímo ve hře, protože by zakrýval moc velkou část bojiště. Nemusíte se ovšem bát, stále můžeme spamovat emoty a otravovat naše spoluhráče Silverwingovým pištěním.

tft_bojiště

Kupování doplňků není do hry zatím zaimplementováno, ale než se tak stane, můžeme stále používat vše, co si zakoupíme přes počítačovou verzi. Utáhne vám telefon TFT? Určitě ano, nejedná se o žádné přemrštěné požadavky – fanoušci Androidu potřebují 2GB RAM a alespoň verzi OS5, zatímco příznivci Applu potřebují minimálně iPhone 6S. Na tabletu si naneštěstí zatím nezahrajeme, ale i to je již v režii Riotu.

O autorovi:

Členem od: 3. 2. 2020
Celkový počet článků:
9