Ohlasy 1. Tipsport COOL ligy: Dark Tigers mají podle beastika malé koule!

15. 9. 2020 20:27
Tipsport COOL liga Ohlasy
Za námi je již jedenácté kolo Tipsport COOL ligy, ve kterém jsme se na závěr dočkali velkého překvapení, když eEriness MARVO dokázali přehrát favorizované Enterprise. Ostrými slovy nešetřil své soupeře beastik z týmu SINNERS, který jednoznačně vládne aktuální tabulce.
Eclot Gaming vs. Sampi
Them1x  Česká republika
MoriiSko  Česká republika
noobiq  Česká republika
ZEDc  Slovensko
Fizarezi  Česká republika

ECLOT

Nuke

14:16

 Česká republika Fraged 
 Česká republika Pechyn
 Česká republika kinzo 
 Česká republika bery 
 Česká republika Dytor 

Neskutečně vyrovnané mapy se diváci dočkali hned na začátek, kdy se ECLOT na Nuku dokázali v první polovině dostat do vedení 8:7, navíc za teroristickou stranu. Dlouho to vypadalo, že ECLOT dokáží překvapit a získat pro sebe všechny tři body, jelikož v jednu chvíli drželi vedení 13:9, zejména díky výbornému MoriiSkovi s 26 fragy. Sampi ale udrželi nervy na uzdě a nakonec dokázali zvítězit nejtesnějším rozdílem. V zápase nakonec skončil s nejvíce fragy zmiňovaný MoriiSko s 33 fragy, ale Sampi nakonec i díky Fragedovi (32 fragů) a Dytorovi (30 fragů). Trenér d0di si tak mohl po těsném zisku tří bodů hlasitě oddychnout:

Ešte včera som bol na bootcamp s chalanmi, takže som dnes prišiel trochu neskôr ako v obvyklý zápasový deň. ECLOT na nás vyzreli individuálne, pretože im vychádzali shoty a proti nám trafili skoro všetko. Za T stranu sme si dali pár páuz, povedali sme si, ako to chceme zahrať, občas sme hru spomalili, občas zrýchlili a využili sme chýb, ktoré robili, pretože ECLOT často zbytočne pushovali.
Sazka.BRUTE vs. CZC.eSuba
suplicK  Česká republika
fredi  Česká republika
Crazyy  Česká republika
zur1s  Česká republika
KWERTZZ  Česká republika

Overpass

4:16

eSuba

 Slovensko The eLiVe
 Česká republika blogg1s
 Česká republika Levi
 Slovensko luko
 Slovensko NIO

I druhý zápas mezi CZC.eSubou a Sazka.BRUTE dopadl v Tipsport COOL lize zcela jednoznačně ve prospěch eSubáků. Ti totiž po výhře 16:6 na Trainu ve čtvrtém kole porazili gladiátory i v odvetě na Overpassu, a to ještě váraznějším rozdílem. BRUTE se aktuálně bohužel vezou na vlně nepříznivých výsledků a zdá se, že ani nováček zur1s týmu zatím nepomohl k dosažení výkonů, který by si celá sestava představovala. Nutno však pochválit CZC.eSubu, která hrála naprosto famózně a všichni hráči předvedli několik krásných playů. Spokojen byl po výhře i The eLiVe:

Vedeli sme, že pôjdeme na ten Overpass, takže sme si dnes zahrali aj tréning na tejto mape a nacvičili si pár nových vecí, takže sme boli veľmi dobre pripravení. Dá sa povedať, že nás prehra proti SINNERS tak trochu nakopla. Po prehre sme si povedali, čo je zle a zase sme o niečo viac trénovali nové veci. V semifinále by som si prial asi Sampi, pretože nám asi najviac sedeli, ale je to aj preto, že v tom druhom semifinále by Enterprise porazili SINNERS a my sa stretli v semifinále.
Dark Tigers vs. SINNERS
MAXX  Slovensko
Lastík  Česká republika
zyored  Slovensko
manguss  Česká republika
 WEAMO  Slovensko

Mirage

5:16

 Česká republika beastik 
 Česká republika Cannie
 Česká republika ZEDKO
 Česká republika NEOFRAG
 Česká republika SHOCK

Po stompu eSuby nad BRUTE přišel další, o který se postarali SINNERS v utkání s Dark Tigers. Na Mirage vstoupili hříšnící výborně a před změnou stran ztratili za CT stranu pouze tři kola. Žádný velký comeback už Dark Tigers nerozjeli a SINNERS naopak několika skvělými playi uhráli výhru 16:5. Znovu zářil NEOFRAG, který za 21 kol ukořistil neskutečných 32 killů (K/D 2,67) a slušnou formu ukázal i jeho spoluhráč ZEDKO, jenž hru ukončil s 26 killy a 2,36 K/D. Beastik si pak rozhovor užil a nešetřil ani peprnými výrazy.

Za CT jsem do toho jako IGL moc vstupovat nemusel. Když dá NEO za polovinu 28 fragů, tak je to easy a za teroristy už jsme to nějak doklepli, to bylo v pohodě. Chtěli jsme hrát Mirage a spíš nechápu, proč oni chtěli jít na Mirage potom co viděli naše poslední zápasy. Oni měli koule, ale bohužel asi malé. My jsme ale věděli že to bude Mirage. Snažíme se už neprohrát žádnou mapu.
Enterprise Esports vs. eEriness MARVO
rko  Slovensko
forsyy  Česká republika
xperrience  Slovensko
lucasp  Slovensko
system  Slovensko

ECLOT

Nuke

10:16

eSuba

 Česká republika Zajda
 Česká republika replay
 Česká republika stinx
 Česká republika desty
 Česká republika Valencio

Na závěr hracího dne se odehrála velmi šílená hra, kdy eEriness dokázali vrátit Enterprise prohru z úvodního duelu, kdy podlehli na Infernu až v prodloužení. Tentokrát na mapě Nuke ukázali svou kvalitu hlavně stinx a Valencio, kteří tvořili obří procento killů vítězného týmu. Enterprise se naopak zřejmě nedokázali vyrovnat s twistovou absencí, kterého se pokoušel nahradit rko. Tým eEriness MARVO naopak nepřestává překvapovat a v současnosti na svém kontě má už 12 bodů, díky čemuž se stále drží poměrně blízko nejlepší čtyřce zajišťující play-off.

Proti Enterprise jsme na mapách jako Overpass, Mirage a Dust hrát nechtěli, protože nemáme ten tým tolik situovaný okolo aimu. Nevěděli jsme, do jaké mapy budou chtít jít Enterprise, protože nehrají moc ani Nuke ani Train, ale nakonec se šlo na Nuke. Často prohráváme ty zápasy na tom, že se bojíme, takže nám pomohou takové ty klíčové momenty. Když je nezvládneme, tak si většinou uvědomíme, že musíme hrát víc agresivně.
Aktuální tabulka po 11. hracím dni soutěže
# Název týmu Z V VP PP P + - +/- B
1. SINNERS (SIN) 11 10 0 0 1 172 100 +72 30
2. CZC.eSuba (ESB) 11 7 1 0 3 159 127 +32 23
3. Sampi (SMP) 10 6 0 0 4 148 138 +9 18
4. Enterprise (EP) 11 4 2 0 5 153 148 +5 16
5. Dark Tigers (DTG) 11 5 0 0 6 146 152 -6 15
6. eEriness MARVO (EE) 11 2 2 2 5 139 173 -34 12
7. Eclot Gaming (ECT) 11 3 0 1 7 144 155 -11 10
8. Sazka.BRUTE (BRT) 12 1 1 3 7 134 201 -67 8
Tipsport COOL liga

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1625