Rift Rivals: Evropa slaví vítězství

30. 6. 2019 01:00
Rift Rivals 2019
Ve čtvrtek odstartoval mezinárodní turnaj Rift Rivals, ve kterých se mezi sebou utkají rivalské regiony. Tím nejzajímavějším bude pro nás jednoznačně souboj Evropy se Severní Amerikou.

UPDATE #5: I přesto, že TL úspěšně překvapil G2 solo linkami Yasuo + Gankplank, Evropa může slavit. K vítězství 3:1 tým dotáhl Fnatic, když na poslední mapě porazil Team SoloMid. V poslední hře nejvíce zaujal slovinský midař Nemesis, který si za Veigara připsal skóre 4/1/5.

UPDATE #4: Origen získává evropskému regionu vedení 2:0! Patrik a spol. přehráli TSM hlavně chytrým pohybem po mapě a lepší kontrolou objektivů. Za 30 minut totiž padlo dohromady pouhých 15 killů. Rozhodnout může nyní tým G2 Esports, který vyzve Team Liquid.

UPDATE #3: Finále začalo a v prvním zápase získal Fnatic Evropě vedení. Nad Cloud9 vyhrál první tým LEC po 26 minutách a diváci mohli vidět netradiční souboj na spodní lajně, kde se objevily picky Karma+Soraka (Fnatic) a Nidalee s Morganou (Cloud9). Na řadu jde nyní Origen proti TSM. 

UPDATE #2: I když Evropa neodchází ze základní části bez porážky, do finálové bo5 série půjde jako favorit. Týmy z LEC v druhém hracím dni prohrály tři z pěti zápasů a podíl na tom rovnoměrně nese každý tým. V pátek se odehrál také 2v2 turnaj o nejlepší botlane na západě, kde ale Patrik s Mithym bohužel podlehli už v prvním kole Rekklesovi s Hylissangem z Fnatic.

Turnaj nakonec ovládla botlinka G2 Esports, která ve finále porazila dvojici z TSM díky vybudování náskoku o 100 cs. V průběhu dne jsme měli možnost sledovat i řadu skvělých playe, mezi nimiž vyčnívá 2v3 outplay z dílny právě Perkze a Mikyxe:

UPDATE #1: První hrací den šel 4:0 pro Evropu. Patrik se svým Origenem porazil ve 30 minutách Team SoloMid a netradičně si zahrál Neeko, se kterou dosáhl skóre 3/1/5. Skvělým výkonem se proti svému bývalému týmu blýsknul i Mithy, který s Pykem jednoznačně přehrál bývalého parťáka Zvena a hru zakončil se skóre 5/1/6. Fnatic proti Team Liquid vyzkoušel junglera Dana a ten byl za Jarvana u 75 % killů svého týmu. Později ale zazářil na Jarvanovi i Broxah, který dopomohl k dvacetitříminutové výhře nad Cloud9.

V Los Angeles jsou za každý region tři nejlepší celky jarní sezóny a evropskou frakci tak bude reprezentovat i český střelec Patrik z týmu Origen. Mimo to zastoupí starý region také dvě dlouhodobě úspěšné organizace - G2 Esports a Fnatic. Severní Amerika vyšle do boje Team Liquid, Cloud9 a Team SoloMid.

I když mezinárodních turnajů mnoho není, Rift Rivals ani zdaleka u fanoušků nevzbuzují takové nadšení, jako MSI či Worlds. Je tomu tak hlavně kvůli tomu, že se v turnaji v podstatě o nic nehraje a pořádá se v průběhu letního splitu, kdy se ve všech hlavních ligách bojuje o místa na světovém šampionátu. Týmy tak v zápasech nechtějí ukazovat své největší trumfy a často raději dají šanci ukázat se svým náhradníkům.

NA LCS (3:6)

# Tým Skóre
1 Team Liquidlogo std.pngTeam Liquid 2 - 1
2 Team SoloMidlogo std.pngTeam SoloMid 1 - 2
3 Cloud9logo std.pngCloud9 0 - 3

EU LEC (6:3)

# Tým Skóre
1 Fnaticlogo std.pngFnatic 2 - 1
2 G2 Esportslogo std.pngG2 Esports 2 - 1
3 Origenlogo std.pngOrigen 2 - 1
Čtvrtek 27. června
C9Cloud9logo std.png 0 1 G2 Esportslogo std.pngG2
TLTeam Liquidlogo std.png 0 1 Fnaticlogo std.pngFNC
TSMTeam SoloMidlogo std.png 0 1 Origenlogo std.pngOG
C9Cloud9logo std.png 0 1 Fnaticlogo std.pngFNC
Pátek 28. června
TLTeam Liquidlogo std.png 1 0 G2 Esportslogo std.pngG2
C9Cloud9logo std.png 0 1 Origenlogo std.pngOG
TSMTeam SoloMidlogo std.png 0 1 G2 Esportslogo std.pngG2
TLTeam Liquidlogo std.png 1 0 Origenlogo std.pngOG
TSMTeam SoloMidlogo std.png 1 0 Fnaticlogo std.pngFNC

Finále:

  • EU 1:0 NA (Fnatic - Cloud9)
  • EU 2:0 NA (Origen - Team SoloMid)
  • EU 2:1 NA (G2 Esports - Team Liquid)
  • EU 3:1 NA (Fnatic - Team SoloMid)

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1622