Sedmý týden LEC nabídl Humanoida na Ahri a převrat v zápase Rogue proti MAD Lions

8. 3. 2021 08:00
Marek "Humanoid" Brázda
i
Marek "Humanoid" Brázda
Zdroj: Michal Konkol – Riot Games
Sedmý týden LEC nám přinesl výbornou podívanou, včetně pár nezvyklostí a překvapení. Tento týden byl velice důležitý, protože základní část se blíží ke konci a začíná jít do tuhého. Pro některé jde o postup do play-off, pro jiné o možnost ukázat se na domácí scéně a pokusit se o titul, ale hlavně o možnost reprezentovat Evropu na MSI 2021, kam se dostane pouze vítěz jarní části každé světové ligy.

První hrací den začal zápasem MAD Lions proti Schalke 04 a už od začátku tohoto týdne se bylo na co koukat. Český zástupce v LEC  Marek “Humanoid” Brázda se rozhodl vybrat si jako svého šampiona na tuto hru Ahri. Tento šampion se začal objevovat v hodnocených hrách profíků už pár dní zpátky, ale nikdo netušil, jak je moc připravena do kompetitivní hry. Humanoidovi se povedlo ji zahrát skvěle a hru ukončil se skóre 3-1-5 a výhrou MAD Lions.

Zápasem dne bylo střetnutí týmů G2 EsportsRogue. Oba celky zatím na jaře v Evropě dominují a dosud se dělili o první místo aktuálního pořadí. Tohle klání slibovalo dobrou podívanou, ale nakonec to spíše připomínalo cirkus. G2 doslova zdemolovali Rogue a posunuli se do čela tabulky LEC.

Za zmínku stojí také poslední zápas prvního hracího dne, duel mezi týmy Excel a Fnatic. Ten působil, jako že jej Fnatic celou dobu ovládají, ale Excel se pokusili v posledních chvílích zápasů o tzv. “baserace”, ve kterém chtěli překvapit Fnatic. To se jim však nepovedlo, tudíž odešli ze zápasu poraženi.

Druhý hrací den byl pro českého fanouška ještě více zajímavý než ten první, protože se naši hráči utkali s více atraktivními soupeři, kteří slibovali lepší podívanou. Zápas mezi Vitality a Excel byl první zápas, jenž působil už od začátku napínavě. I když se náš český zástupce v Excelu Patrik “Patrik” Jírů snažil co nejvíce, tak to bohužel na výhru nestačilo a Vitality vypadá, že se s příchodem Juše “Crownshota” Marušiče na roli AD Carry znovu probudilo. Zajímavý zápasem byl duel mezi týmy Fnatic a SK Gaming, kde se Fnatic povedlo zvítězit díky tahounovi Eliasi “Upset” Lippovi na jeho Kai’se. Hru ukončil čtyřzářezem a finálním skóre 10-1-2.

Poslední sobotní souboj měl status “zápas týdne”, a za naši redakci můžeme říct, že tohle označení si vysloužil právem, protože nezklamal – hráči MAD Lions a Rogue se postarali o skvělou zábavu na konec týdne. Humanoidovi byla znovu přidělena Ahri, zápas šel ve skvělém rytmu pro MAD Lions a zdálo se, že si připíšou další výhru a v tabulce se o něco blíže dotáhnou na Rogue. Soupeř ale v klíčový moment našel naprosto z ničeho v situaci 4v5 zázračný souboj, ve kterém se Aatrox s pomocí Orianny dokázal vyléčit ze tří bodů života do plna a tudíž otočit už dávno prohraný zápas. Hru od té doby Rogue kontrolovali a došli si pro výhru.

Pro tento týden je to vše, ale příští týden nás čeká uzavření základní části jarního splitu a to takzvaným “super týdnem”, ve kterém se hraje v pátek, sobotu a výjimečně i v neděli. Naši zástupci si nevedou vůbec špatně, takže doporučujeme si tento víkend zapsat do kalendářů, ať vám neuteče to nejlepší, co Evropa nabízí.

O autorovi:

Členem od: 5. 3. 2021
Celkový počet článků:
45

Doporučená videa: