Sledujte finále osmé sezóny ESL Pro League s českým komentářem

1. 12. 2018 18:26
EPL finals
Již příští úterý vyvrcholí osmá sezóna ESL Pro League. A díky Prima COOL to budete moci sledovat i s českým komentářem!

Na LAN finále jedné z nejznámějších světových dlouhodobých soutěží, ESL Pro League, bude bojovat šestnáct týmů, sedm evropských, šest severoamerických a po jednom z Asie, Oceánie a Jižní Ameriky. A samozřejmě že mezi těmito celky nechybí nechybí světová elita! Část z obřího prizepoolu 750 000 dolarů se budou snažit urvat třeba mousesports, MIBR, Team Liquid či světová jednička Astralis. A právě dev1ce a spol. mají další motivaci turnaj vyhrát – výhrou by totiž dosáhli na vysněný milion dolarů za výhru Intel Grand Slamu.

EPL finals

Organizátoři si pro účastníky připravili relativně nezvyklý formát, místo klasických čtyř skupin po čtyřech se totiž na úvod bude hrát jen ve dvou velkých GSL skupinách. Jejich vítězové pak postoupí přímo do semifinále, druzí postupující z WB pak půjdou jako výše nasazení do čtvrtfinále. Tam jim budou soupeře logicky dělat týmy z LB.

Skupina A

 Dánsko Astralis  Čína ViCi Gaming
 Austrálie Renegades  World HellRaisers
 Spojené státy americké Team Liquid  Francie G2 Esports
 Brazílie INTZ eSports  Německo BIG

Ve skupině A najdeme spíše outsidery, zároveň v ní ale bojuje také hlavní favorit, dánští Astralis. A vzhledem k tomu, že svou cestu turnajem započnou v Áčku také hráči Team Liquid, o postupujících z horní poloviny GSL skupiny je prakticky jasno. Souboj o třetí místo ale bude podle nás výrazně vyrovnanější, zálusk na něj rozhodně budou mít G2 Esports, reálnou šanci ale budou mít také hráči HR a BIG. A právě poslední jmenovaní by si ho podle nás měli také zajistit.
.

EPL Finals

Skupina B

 

 Brazílie MIBR  Brazílie Sharks Esports
 Spojené státy americké NRG Esports  Dánsko North
 Kanada Ghost Gaming  Evropa mousesports
 Ukrajina Natus Vincere  Austrálie ORDER

To ve druhé skupině to bude naopak nejspíše neskutečně vyrovnané. Přímý postup do semifinále by si asi měli uhlídat hráči Natus Vincere, pomýšlet na něj ale můžou také mousesports a MIBR. Právě tyto tři celky by měly být těmi, co postoupí do play-off, šanci ale budou mít všichni, i když je pravda, že taková Sharks Esports a ORDER opravdu ne moc velkou.

A vrchol osmé sezóny ESL Pro League budete moci díky Prima COOL a KFC sledovat také s českým komentářem! Za mikrofonem se na vás budou těšit známá jména, Lelek, Shadye, blade, DeeThane, Dev1 a Kaparzo. Vše začíná 4. prosince, tak buďte připraveni!

O autorovi:

Členem od: 25. 8. 2016
Celkový počet článků:
1184