Valdaboy po výhře Czech HS Masters: Nejtěžší zápas byl ten se sajmonakem v semifinále

1. 8. 2020 14:50
Valdaboy
Je to už skoro týden zpátky, co Valentin "Valdaboy" Ivanov vyhrál ve finále Czech HS Masters 3:0, a zajistil si tak nejen 40 000 korun, ale i postup na Masters Tour Montreal. Jak se po svém úspěchu cítí, jak se připravoval či co očekává právě od své první zastávky Masters Tour? Odpovědi na to i mnohem více najdete v našem rozhovoru!

Jaké jsou tvoje pocity po výhře prvních Czech Hearthstone Masters?

Mám samozřejmě radost, jelikož jsem vyhrál turnaj s historicky nejvyšším prize poolem u nás. 

Do finále se ti podařilo kvalifikovat už ve druhém týdnu, dával sis pak oddych, nebo jsi naopak pozorně sledoval ostatní hráče?

Na postup jsem si věřil už první týden, ale v TOP16 mě seknul sajmonak 2:1, a tak jsem musel postoupit až o týden později. Zbylé kvalifikace jsem tolik nesledoval, každopádně jsem přál postup svým kamarádům. 

Jak moc ses připravoval na finále? Připravoval ses se svým týmem? Věřil sis?

Na finále jsem se tolik připravovat nemusel, jelikož mám aktuální metu dost nahranou. Lineup jsem diskutoval s Jarlou a Hazarderem, kterým děkuji za připomínky k listům. To pro mě bylo nejdůležitější, mít ideální listy se strategií, kterou jsem si zvolil. Myslím si, že to se mi povedlo a naštěstí bylo málo lidí s celým agresivním lineupem, jako měl například sajmonak. Na výhru jsem si věřil hodně, jelikož se mi v kvaldách hrálo komfortně a vyloženě strach jsem měl právě pouze z lineupu sajmonaka. 

Jak jsi byl spokojený s celkovým průběhem turnaje? Vyhovoval ti tento formát?

Turnaj probíhal skvěle, harmonogram, který jsem obdržel před turnajem, se celkem dodržel. Raději mám formát Last Hero Standing, každopádně Conquest respektuji, jelikož se v tomto formátu hrají MT a cupy. Zvolil jsem takové balíčky, které poráží Warriory a Roguny, což mě několikrát podrželo, jelikož Warrior měl v lineupu téměř každý a více než polovina lidí sáhla i po té Rogue. 

Jaký zápas byl pro tebe ve finále nejtěžší? Ve skupině A jsi musel po prohře s Benkem do decideru, měl jsi strach, že nepostoupíš? Nebo to byl naopak zápas v semifinále, kde měl sajmonak v zápase s tebou velkou výhodu v decklistech?

Ve skupině jsem si věřil na 2:0, protože v ní byl 3x lineup s Rogue i Warriorem. Jednu prohru jsem si naštěstí mohl dovolit a v decideru jsem už soupeři moc šancí nedal. Nejtěžší zápas jsem měl se sajmonakem v TOP 4, a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé, jak zde bylo již několikrát řečeno, jeho lineup pro mě byl extrémně nepříjemný a v sérii jsem potřeboval chytit několik přesných matchupů, abych vyhrál, což se stalo. Zadruhé hrál sajmonak velmi dobře, jeho streamované zápasy se mi velmi líbily. I přesto, že hrál agresivní lineup, se snažil vždy najít optimální play s rozmyslem.

Valdaboy

Grandfinále nakonec skončilo 3:0. Čím to bylo? Myslíš si, že jsi měl do m1lana lepší lineup, nebo si ho prostě přehrál?

Když jsem zrovna nehrál, sledoval jsem streamované zápasy a m1lan mě svým herním výkonem nepřesvědčil. Proto jsem si ve finále věřil, jelikož jsem čekal, že ani proti mně nebude m1lan hrát ideálně, a to se i stalo. 

Co budeš dělat s výhrou? Je to přeci jen hodně peněz, hrálo se o největší prize pool, co jsme zatím v Česku viděli.

Rozhodně musím někam pozvat Hazardera, jelikož ten měl na finále smůlu. Musel hrát z recepce hotelu v zahraničí, kde bylo takové vedro, že to přirovnával ke hraní v sauně. 

Pokud se nepletu, tak to pro tebe bude první Masters Tour, na který se podíváš. Těšíš se? 

Ano, je to pro mě první Masters Tour a doufám, že se mi bude hrát tak komfortně, jako na tomto turnaji. Těším se hodně, protože se bude hrát o hodně peněz a ty já rád. 

Mrzí tě, že kvůli korona situaci ve světě bude tento event online? Co od sebe očekáváš?

Na jednu stranu mě mrzí, že se nepodívám do Kanady. Na druhou stranu jsem rád, že v tomto období nebudu muset cestovat za velkou louži. Na turnaji si chci dojít rozhodně pro co nejvíc peněz. 

Je něco, co bys rád doplnil a řekl?

Zaprvé děkuji tobě za rozhovor. Zadruhé bych chtěl pozdravit fanoušky, kteří mi na finále věřili, a poděkovat jim za podporu. Vážím si toho a velmi mě motivovali k co nejlepšímu výkonu. V poslední řadě děkuji sponzorům Riotoro a Gamers Base, bez kterých bych se kartičkám věnovat nemohl. 

O autorovi:

Členem od: 25. 8. 2016
Celkový počet článků:
1831