Ve hře se objevila chyba, která vám zaručí výhru!

31. 3. 2020 22:44
Fortnite
Hra Fortnite je jedna z největších online Battle Royale her, co se týče popularity a objemu dat. A tak se nelze divit, že jednou za čas vývojáři nemají svůj den a do takové hry se dostane pár chyb, které mohou ovlivnit celkovou mechaniku. Na dva takové problémy upozornil na svém kanále LazarBeam.

Ve Fortnite se objevily dva bugy, které vám skoro v každém zápase zaručí výhru. Populární australský streamer Lazarbeam na toto nedávno upozornil ve svém videu, ve kterém předvádí, jak lze těchto chybiček využít a můžou tedy zničit skvělý herní zážitek pro všech sto hráčů. Dnes však video uložil do soukromých a k situaci se zatím nevyjádřil na žádné sociální síti. Nikdo netuší, jestli ho Epic Games donutili video smazat, nebo se v něm probudilo svědomí a nechtěl takto zničit hru. Jak už je ale zvykem, nápadu se chytila spousta kontroverzních youtuberů a clickbait mánie mohla začít.

Helikoptéra

První bug je velice jednoduchý, pokud je proveden správně. Stačí k němu jen pár věcí: krabice, která se nachází doslova všude, a harpuna. Když se hráč v krabici skrčí a zamíří s harpunou, stane se neviditelným pro ostatní. Bug funguje při použití kterékoliv jiné zbraně, ale jen harpuna je schopná zmizet s vámi. Tato chybička v kódu je spíše užitečná na začátku hry, kdy se všichni snaží nashromáždit co nejvíce lootu a vy můžete nepřítele zpoza rohu překvapit rychlou ranou z harpuny a následnou eliminací. Pokud ale nechcete riskovat ban za podvádění, doporučujeme pokusit se zabít nepřítele férově pro obě strany.

Druhý bug je trošičku těžší na realizaci. Zaprvé ho nelze provést v solech, takže musíte být dva až čtyři. Stačí k němu jen vrtulník a Grappler a pomůže vám se vyhnout všem hráčům na mapě jednoduše tak, že prorazí bariéru, která helikoptéře brání v dalším stoupání. Vrtulník se normálně zastaví na 280 metrech, což stále dovoluje hráčům na zemi váš dopravní prostředek vidět a sestřelit. Když ale budete neustále střílet z Grappleru na řidiče, helikoptéra "prorazí" hraniční bariéru a vy se tak můžete vznášet dál, jak je jen libo.

LazarBeam a jeho spoluhráči se dokázali dostat až do výšky neuvěřitelných 1200 metrů! Pak ale narazili na bariéru celé mapy a dostali se do spirály. Hráči v poslední spirále neměli nejmenší tušení, kde jsou. Kdyby však zůstali o něco níže, měli by zaručenou výhru. Lazar si patrně uvědomoval následky, které by toto kontroverzní video mohlo způsobit. Fanoušci hry nyní můžou očekávat, že se Epic Games rozhodnou věci figurující v této kauze dát do vaultu a vrátit je do hry až po vyřešení všech problému. Nyní nezbývá než čekat, k jakým krokům se vývojáři hry uchýlí.

O autorovi:

Členem od: 27. 9. 2019
Celkový počet článků:
23