Závěr letošní MČR sezóny se blíží, co přinese?

25. 9. 2020 19:01
Samsung MČR v mobilních hrách 2020
Last Call turnaj hned na úplném začátku listopadu či samotné Samsung MČR v mobilních hrách 2020 o necelé dva týdny později –⁠ tak přesně to uzavře letošní Hearthstone sezónu na domácí scéně.

Listopad, který již tradičně na domácí scéně znamená vrchol esportové sezóny, se nezadržitelně blíží a i ve světě Hearthstone se tak, zvlášť s ohledem na současnou epidemiologickou situace, objevují dotazy, jak to letos se závěrem sezóny bude. A právě na tyto otázky naleznete odpovědi zde v článku!

Závěr kvalifikační části

Tím chronologický prvním bude samozřejmě vyvrcholení kvalifikace. U ní se nejprve podíváme na to, co už se odehrát stihlo –⁠ za námi jsou (nepočítáme-li spoustu turnajových sérií) dvě Sklizně a Midseason turnaj, a my tak už známe čtyři postupující. Těmi jsou Matty, Jarla a Faeli a také Pardub, který si své místo stihl zajistit o  minulém víkendu na Samsung Podzimní Sklizni.

O podobě startovní listiny samotného MČR je tak jasno z jedné čtvrtiny, jak se ale určí ten zbytek? Právě zde přichází to asi nejpodstatnější pro většinu čtenářů a to mimo jiné i proto, že do této části kvalifikační sezóny stále můžete promluvit! Ještě předtím, než se budeme věnovat samotným mechanismům rozhodujícím o postupujících, je totiž nutné zmínit, že v současnosti stále probíhá Samsung MČR turnajová série, v níž je stále ve hře dost bodů na to, abyste se kvalifikovat zvládli i vy! Body lze mimo ní navíc získat i na zářijovém in-game ladderu.

Samsung MČR mobile 2020

K čemu vám ty body ale budou, ptáte se? No, to už se dostáváme k tomu, jak se bude na MČR postupovat –⁠ jako první jsou zde čtyři přímé pozvánky, které si odnesou čtyři úplně nejúspěšnější sběrači bodů z celé sezóny. Dalších dvacet v pořadí, mezi které se opravdu stále můžete probojovat i vy, pak bude o zbylých o osm míst bojovat na Last Call turnaji.

Ten se odehraje 1. a 2. listopadu, za což může to, že Blizzard se rozhodl přesunout termín letos poslední zastávky Masters Tour, s níž s ohledem na hráče tento turnaj rozhodně křížit nechceme. Jinak se ale vše odehraje dle původních plánů, o zbylých osm postupových míst se tak na úvod bude bojovat ve čtyřech pětičlenných skupinách hraných formátem každý s každým.

Přímo z těch si místo na mobilním mistrovství zajistí ti, co je ovládnou, smutnit pak ale ještě nemusí ani hráči na druhém a třetím místě. Právě jim se pak totiž bude věnovat program druhého dne, který s ohledem na pracující a studující kartičkáře odstartuje až v odpoledních hodinách. Tato část zase nabídne souboj ve dvou GSL skupinách, jejichž podoba bude určována tak, aby na sebe nenarazili stejní hráči jako v neděli, a jasno už po ní bude i o zbývající čtveřici postupujících.

Aktuální bodování k 23. září:

Samsung MČR v mobilních hrách 2020

Samsung MČR v mobilních hrách

Je tedy čas podívat se na to, co na ně i jejich dvanáct kolegů bude čekat. Samotné Samsung MČR v mobilních hrách, jímž vyvrcholí celá domácí Hearthstone sezóna 2020, se odehraje mezi 13. a 15. listopadem a bohužel se bude muset vzhledem k aktuální situaci ohledně COVID-19 hrát bez diváků. Pro nás je ale to, abyste si celou akci vy fanoušci i samotní účastníci užili na 100 %, to nejzásadnější, a tak jsme přišli s náhradním plánem, který, věříme, klasickou podobu akce nahradí v maximální možné míře.

Co se tedy bude dít? Jako první se na vše podívejme z pohledu hráče. Na ty bude čekat souboj z prostor našeho studia, kde samozřejmě budeme i my jako organizátoři, a tak věříme, že atmosféru offline akce si i navzdory ne úplně přívětivé situaci užijí dosyta. Vy jako diváci zase budete moci vše sledovat na našem streamu, jenž bude tvořen rovněž přímo ve studiu, a i vy si tak, doufáme, vše opravdu užijete.

Pro to, aby hráči měli zážitek co nejpodobnější minulým ročníkům, bude ve studiu navíc připravená dokonce i stage, více ale zkrátka v současnosti udělat nejde. My ale věříme, že pro hráče i fanoušky bude MČR i v této provizorní podobě stále skvělou akcí. Myslíme, že aktuálně jsou tyto informace dostačující, na bližší info o systému turnaje si tak ještě budete muset chvíli počkat. Jestli se ale bojíte, že by vám něco mohlo uniknout, není nic jednoduššího než hlídat náš Facebook a Instagram!

O autorovi:

Členem od: 25. 8. 2016
Celkový počet článků:
1831

Pri oznameni MCR sezony byll receno, ze na last call postupuje 24 lidi hracu, zde pouze 20. Ktera informace je pravdiva?

https://www.playzone.cz/cs/clanky/odhalujeme-podrobnosti-mcr-bodovani-v-letosni-sezone

Ahoj Denny,
vzhledem k tomu, že se vyhlašují podmínky na začátku sezóny, tak mi přijde opravdu dost nefér, že se to mění teď. Hlavně to ani nedává smysl, je to nějaký šprajc, který má naštvat pár lidí, nebo o co jde? Kdyby to bylo v půlce sezóny, tak je to možná ještě zkousnutelné, ale takhle to vypadá, že si to upravujete, podle toho jak to vypadá. Což snad pravda není, ale děláte z celoroční soutěže frašku.
(není to první případ a pravděpodobně ani poslední)
Většina lidí si na to hledá celý rok svůj volný čas, tak jim to kažte, aby se na to časem vykašlali... :(

Ahoj Denny,

 

když se vydají nějaká pravidla, tak se mají dodržovat a ne měnit na poslední chvíli jak se vám líbí.Přijde mi to hyenismus a jestli v tomhle chce Playzone pokračovat, tak se pak nedivte, že vám to nikdo nebude hrát.Chápu, že Skeri byl pro Playzonu drahej, ale dělal věci tak jak se řekli ne že se něco změnilo na poslední chvilku jak se to komu líbilo.Za mě po odchodu Skeri se stala Playzona absolutně neprofesionální.Nepřičítáte lidem body a je jedno jestli by postoupil nebo nepostoupil na Last call, když někdo ty body vybojuje buď v ladderu nebo v turnaji tak je má mít připsané, ne že si o ně musí prosit.Z tohohle přístupu co máte jsem znechucen a jestli to takhle bude porkačovat dál tak nemám chuť vůbec tyhle turnaje hrát.

Tiež nie som nadšený z toho prístupu. Pravidlá sú na to aby sa dodržiavali. Meniť systém pred koncom sezóny je nefér a neprofesionálne. Možno niektorí si budu myslieť, že tu plačem, ale chcem aby sa dodržiavali pravidlá, ktoré sa predom dali. Ako nič zlom, ale takými to krokmi ide playzone dole vodou. S pozdravom Majsssster, kapitán Hearhstone sekcie Inaequalis. 

Ano na začátku vyšla pravidla, u které si nikdo bohužel nevšiml chyby v počtu hráčů. Zveřejněno bylo 24 hráčů na Last Call, ale myšleno od začátku bylo 20. Chyba ve vyhlášení prošla bohužel bez povšimnutí a do počtu hráčů na Last Call se připočítal i počet postupujících z MČR tabulky. Za zmatky se vám všem, které to postihne omlouvám, ale hraju s kartami, které byli rozdány.

Zdravím,

musím se bohužel přidat ke skupině nespokojených s tím, že se jen pár týdnů před Last callem uveřejnil opravený počet účastníků. Spousta hráčů věnuje desítky či stovky hodin, aby se dokázala prosadit v tom, co je baví. Z většiny se hráči pokoušejí vyjít vstříc i pořadatelům akcí, když zbytečně neatakujeme adminy s drobnými přestupky, dokážeme pochopit interní problém, díky kterému se třeba nedokáží dodržet začátky turnajů a proč? Protože chápeme, že Playzone je zdaleka nejprofesionálnější portál poskytující turnaje na lokální scéně. Díky tomu si Skeri vybudoval silný kult osobnosti (Pokud tomu tak můžu říct :D) a náležitě byl opěvován mnohými hráči díky jeho lidskému přístupu. Já bych si přál jen jedno. Aby zbytek této sezóny a ty následující nesly odkaz toho, jaký Playzone je. Bohužel se bojím, že tento incident by mohl hodit trochu šedi na turnaje zde pořádané. Nebudí to důvěryhodnost ani jistotu, že dané podmínky budou dodrženy. Proto se přikláním k názoru, že by mělo být na Last call nominováno 24 hráčů, jak bylo začátkem dubna oznámeno a žádným jiným oznámením vyvráceno necelých 6 měsíců.

Doufám, že můj pohled na věc je dostatečně nestranný, neboť já osobně nemám šance dostat ne na Last call.

BoreCZ