Pravidla pro psaní blogů

Jak blogovat? Jak si poradit s naším redakčním systémem? Co potom? Tyto a mnohé další otázky si určitě položíte, pokud budete chtít napsat váš první blog na PLAYzone.cz.

Začínáme

Ze všeho nejdříve se musíte dostat k formuláři pro sepsání blogu, ten naleznete v menu pod položkou „Přidat nový blog /blog/vlozit“. Uvidíte zjednodušený redakční systém, který používají i naši redaktoři. Samozřejmě nejsou zde obsaženy všechny funkce, ale pro blogování je to plně dostačující. Centrem pro administraci vašich blogů je uživatelský panel, kde naleznete položku "Blogy".

Píšeme

Při psaní blogu si dávejte záležet na odstavcích. Není nic horšího než text, který je napsaný stylem „jedna věta“ nebo naopak text, kde je za každým řádkem centimetrová mezera. Odstavce v našem redakčním systému děláte pomocí klávesy ENTER.

Pokud již máte článek předem připravený například v programu MS Word, tak jej nejdříve celý zkopírujte do poznámkového bloku a teprve z něj ho vložte do redakčního systému. Vyhnete se tak problémům, které způsobuje formátování Wordu.

Pokud chcete vložit obrázek, použijte na to příslušné tlačítko (zelený obrázek v redakčním systému), zde vyplňte URL obrázku, případně další parametry. V případě vložení hypertextového odkazu, označte text, který chcete mít jako odkaz a klikněte na tlačítko „Vložit/upravit odkaz“, je třetí zprava.

K blogu je vhodné také vložit úvodní obrázek, který se bude zobrazovat v přehledu všech blogů. Ten nahrajete do systému velmi jednoduše. Pouze zadáte cestu k obrázku ve svém počítači (dejte si pozor na správné rozměry obrázku) a kliknete na tlačítko „Nahrát“

Vydáváme

Až budete se svým výtvorem spokojeni, odešlete blog ke schválení. Administrátoři jej zkontrolují, zda-li neobsahuje například nevhodné výrazy nebo není špatně formátován a buďto blog schválí nebo jej vrátí k přepracování. Schválený blog si můžete prohlédnout v položce menu „Blogy“, kterou naleznete ve vašem Uživatelském panelu a odtud jej také můžete definitivně zveřejnit.

Přejeme vám hodně štěstí a zábavy ať už při čtení nebo psaní