Přejít k hlavnímu obsahu

PUBG Mobile

1 230
hráčů
70
článků
23
turnajů
PUBG Mobile je odnoží počítačové battle royale hry PlayerUnknown's Battlegrounds. Světlo světa PUBG Mobile spatřilo v roce 2018 a díky tomu, že jej má na starosti úspěšné studio Tencent, tak velkou mírou napomohlo k celosvětovým úspěchům tohoto titulu. I na mobilu je však jádro hry naprosto stejné – eliminovat všechny nepřátele a zůstat ve hře vždy posledním přeživším.

Naše kanály

Hru si na své mobilní zařízení můžete stáhnout a bez jakéhokoliv poplatku jít rovnou po založení účtu hrát. Na výběr máte tři módy, a to Solo, Duo a Squad. Stejně jako v PC verzi PlayerUnknown's Battlegrounds, i zde si můžete zvolit mezi pohledem z třetí osoby (TPP) a pohledem z první osoby (FPP).

Hlavním cílem hry, stejně jako u každé jiné z žánru battle royale, je přežít jako poslední ze stovky hráčů v jednom lobby. Vybrat si můžete ze čtyř různých map, přičemž styl a způsob hry se na každé podstatně liší. Tři z toho jsou velké 8x8 kilometrů, poslední právě poloviční. První mapou je Erangel, opuštěný ostrov plný lesů a polí, kde nejčastějšími místy dopadu je například bývalá vojenská základna Sosnovka nebo zpustošená škola uprostřed mapy. Druhou lokalitou je pouštní mapa plná větších měst, hor a kopců, Miramar. Nejvíce frekventovaným místem dopadu je tentokrát městečko Pecado s kasinem a arénou bojových sportů, mimo to ale třeba i blízká vila Hacienda del Patrón. Další mapou je Vikendi, kde najdeme dvě unikátní speciality: sníh a noční mód. Oblíbenými místy je místní Dino Park nebo hrad uprostřed jezera. Čtveřici uzavírá menší ostrov plný džunglí a palem, Sanhok, který je jako posetý vojenskými základnami a menšími městečky. Nejnavštěvovanějšími z nich je základna Charlie nebo Bootcamp. Oblíbeným místem je také Paradise Resort, tedy prázdninové středisko.

PUBG Mobile netrvalo dlouho stát se jednou z nejhranějších mobilních her, v současné době se drží na třetí místě, před ním už je pouze Despicable Me: Minion Rush a Pokémon Go. Otázkou je, na jak dlouho vydrží na “pouhém” třetím místě, hráči totiž stále přibývají.

Minimální systémové požadavky pro Android:

  • verze Androidu: 5.1.1 nebo novější
  • úložiště: minimálně 2 GB pro nejnižší možné nastavení hry
  • paměť: 2 GB RAM

Minimální systémové požadavky pro iOS:

  • verze iOS: iPhone 5S, iPad2 nebo jiné zařízení s iOS9 a výše
  • úložiště: 2.4 GB
  • paměť: dual-core 2 GB RAM