Přejít k hlavnímu obsahu

Warcraft III: Reforged

58
hráčů
8
článků
2
turnaje
Warcraft III: Reforged – legendární RTS klasika z dílny Blizzardu, která zahřívá naše hráčská srdce už od roku 2002, se konečně dočkala vlastní remasterované verze. Můžete se těšit na vylepšenou a aktuálnější vizuální stránku hry, ale i na nové vychytávky v herním matchmakingu a mnoho dalších změn. I přes mnohé úpravy se tato klasika pevně drží své předlohy, tudíž se můžete těšit na staré dobré výpravy, akorát nyní v novém kabátu.

Co se gameplaye týče, vše zůstává při starém a nijak tato nová verze nevybočuje od svého předchůdce, který se stal jednou z nejhranějších real-time strategií vůbec. Ve hře máte stále na výběr ze čtyř odlišných ras a je na pouze na vás, jestli se přikloníte na stranu mocných orků, ušlechtilých lidí, prastarých nočních elfů, či zákeřných nemrtvých. Cíl hry je stejný, jako u všech RTS her, tudíž zničit svého protivníka a ovládnout tak celou mapu. Abyste dosáhli kýženého vítězství, musíte prozřetelně plánovat vlastní strategii, jak své protivníky svrhnout a mezi tím expandovat základnu a hlavně armádu. Nic z toho ovšem není zadarmo, jako v jiných hrách, i zde musíte čerpat ze základních zdrojů klíčové suroviny, kterými jsou zlato a dřevo. Každá frakce má vlastní dělnické jednotky, které vám kromě stavění budov dopomohou i k těžení všech potřebných surovin.

Abyste mohli úspěšně napadnout a zničit svého protivníka, musíte si vylepšovat základnu a hlavně vybudovat značnou armádu složenou s rozličných a různě zaměřených jednotek, kterými každá rasa oplývá. Kromě klasických jednotek máte k dispozici i unikátní hrdiny, kteří mají kromě lepších statistik ve svém arzenálu i různá kouzla, kterými mohou zvrátit průběh bitvy, nebo jinak vypomoci celé armádě, když jde do tuhého.

Kromě obří kampaně můžete očekávat další rozsáhlé single-player mise, nové cutscény, vylepšenou vizuální stránku všech postav, budov a prostředí, nový matchmaking systém pro multiplayerové hry, možnost vytvářet vlastní mapy, nebo si zahrát různé módy (MOBA, RPG, tower defense atd.) na již vytvořených, a to vše v epickém světě Warcraftu, kde se podíváte do všech koutů Azerothu a prožijete epické příběhy, kde budete například svědky založení Orgrimmaru, pádu Lordaeronu, nadvlády Ohnivé legie, či vzestupu Lich Kinga a dalších úžasných dobrodružství.

Minimální systémové požadavky:

  • Operační systém: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i3-530 / AMD Athlon Phenom II X4 910
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTS 450 / AMD Radeon HD 5750
  • Paměti RAM: 4 GB
  • Místo na disku: 30 GB

Doporučené systémové požadavky:

  • Operační systém: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-6400 / AMD Ryzen 7 1700X nebo lepší
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 280X nebo lepší
  • Paměti RAM: 8 GB
  • Místo na disku: 30 GB