Přejít k hlavnímu obsahu

Žádní G2 ani vicemistři světa. Kdo všechno získal spot v nejvyšší lize pro rok 2023?

21. 9. 2022 | 13:51 VALORANT Zajímavost
Po odhalení plánů pro rok 2023 začala mánie. VALORANT scéna domlouvá partnerské týmy, které budou hrát nejvyšší ligu. Jenže kupodivu hlavní prioritou nejsou dobré výkony, ale peníze a fanouškovská základna. Proto někoho překvapí, které týmy jsou součástí a které si musí najít mezi elitu jinou cestu.
G2 hoody
G2 hoody
Zdroj: VCT

Frančíza střílečky od Riot Games je neuvěřitelně očekávanou událostí. Dozvěděli jsme se, že Tier 1 scéna bude obsahovat 30 týmů z celého světa, které budou rozděleny po 10 do tří regionálních lig: EMEA, Americas a Pacific. Výběrové řízení stále probíhá, ale soupisky pro klíčové regiony jsou téměř kompletní. Kdo ale chybí?

Asi největším otazníkem je OpTic Gaming. Tento tým je pravděpodobně nejkonzistentnějším v historii, proto se celá komunita diví, proč si nezískali spot v nejvyšší americké lize. Letošní ročník stáli hned třikrát na stupních vítězů a na domácí scéně se jim nikdo nevyrovnal, přesto jsou podle všeho ze hry venku. To samé platí pro organizaci TSM, která se v Severní Americe těší velké oblibě.

Diváci také příští rok neuvidí v nejvyšší lize G2 Esports. Organizace se snažila zajistit si spot především v Severní Americe, protože neuspěla na evropské půdě a snažila se rozšířit svou armádu fanoušků za velkou louži. Ale nedávná kontroverze se zakladatelem Carlosem Rodríguezem eskalovala až v rozhodnutí, které eliminovalo G2 z možnosti účastnit se jakékoliv nejvyšší ligy.

Není to ale konec světa. Týmy stále mohou hrát soutěž Challengers, skrze kterou se mohou mezi nejlepší desítku daného regionu probojovat. Cesta to ale bude dlouhá a náročná. Pokud jim ale kvalita vydrží, může příští sezóna obměnit některý ze současných celků.

Které týmy se dostaly do tier 1 ligy?

Složení Pacific ligy je zatím absolutně neznámé, naopak EMEA i Amerika mají skoro hotovo.

EMEA:

Jeden spot je stále ve hře. Kdo jej ale urve, je neznámé. Zatím není jistá ani budoucnost FunPlus Phoenix, nejdominantnějšího týmu celého regionu. Vypadá to, že nás čeká skutečně obrovská změna scény.

Amerika:

Student, hráč a fanoušek esportové scény. Věnuji se především Valorantu a League of Legends, cizí mi ale není téměř nic. Taky pleskám španělský fotbálky v hospodách a dám si u toho dobrý pívo.