Přejít k hlavnímu obsahu

Další rána pro rodinu 11letého gamera. Po Twitchi obdržel další ban

4. 1. 2023 | 17:23 VALORANT Zajímavost
Před měsícem Twitch zakázal Lucasovi, nejmladšímu Radiant hráči ve Valorantu, vysílat na své platformě. Bylo mu totiž pouhých 11 let, což není v souladu s podmínkami. Lucas nyní obdržel zákaz i na twitterový účet, který mu kompletně spravovali jeho rodiče. Jedná se o správný krok?
Lucas Sabino s jeho rodiči
Lucas Sabino s jeho rodiči
Zdroj: Twitter

Lucas Sabino je pravděpodobně nejmladší streamer a možná i hráč, kterému se podařilo dosáhnout Radiantu ve hře Valorant. Svou cestu mezi nejlepší hráče na serveru živě vysílal na Twitchi. Jeho věk je ale v tomto případě dvojsečnou zbraní. Lucasovi je totiž pouze 11 let a platforma povoluje vysílat jen uživatelům minimálně dva roky starším. Navíc v nedávné době platforma zavedla opatření právě pro  mladší uživatele.

V minulém článku jsme již zmínili, že na kameře nebyl Lucas sám, pokaždé vysílal s otcem, někdy i s matkou. Rodiče měli tedy kompletní dohled nad jeho streamy a zároveň mu spravují sociální sítě jako Twitter. Nevědomost rodičů o pravidlech tehdy stála mladého talenta účet na Twitchi, nicméně měsíc po tomto incidentu přišla další rána. Tentokrát dorazil ban i na twitterový účet, který byl plně spravovaný právě rodiči mladičkého Lucase.

Tento zákaz vyvolává v komunitě kontroverzi, protože na světě je spousta „rodinných“ tvůrců obsahu s dětmi v hlavní roli, kteří zákazu čelit nemusí. Brazilská rodina je stále v kontaktu s vedením Twitche, ale informace o budoucnosti zatím zůstávají v tajnosti. Toto téma se nachází v jakési šedé zóně, proto vyvolává debaty v celé komunitě. Jak to s Lucasem bude nadále a jestli se rodičům podaří obnovit přístup k účtům je otázkou, na jejíž odpověď si budeme muset i nadále počkat.

Zdroj: Twitter
Student, hráč a fanoušek esportové scény. Věnuji se především Valorantu a League of Legends, cizí mi ale není téměř nic. Taky pleskám španělský fotbálky v hospodách a dám si u toho dobrý pívo.