Přejít k hlavnímu obsahu

Counter-Strike youtuber nedostal peníze kvůli samolepce na zbrani

11. 1. 2024 | 11:10 Counter-Strike 2 YouTube
Demonetizace na YouTube je velikým nepřítelem nejednoho předního tvůrce. Pravidla platformy jsou často nepřehledná a problémová. Své o tom ví i známý youtuber Jericho. U jednoho ze svých posledních videí má žlutý dolárek - demonetizaci. Může za to překvapivě Counter-Strike „vulgární“ samolepka na miniatuře.
Samolepka DickStacyho z CS2 způsobila demonetizaci videa populárního YouTubera
Samolepka DickStacyho z CS2 způsobila demonetizaci videa populárního YouTubera
Zdroj: YouTube.com

Demonetizace videí je jedním z největších témat současného YouTube. V dnešní době už existují desítky pravidel, jež mohou tvůrci potenciálně porušit. Ani často neví jak. Některá pravidla až bizarní. To poznal i youtuber Jericho. Jeho video bylo demonetizováno kvůli samolepce na zbrani ve hře Counter-Strike 2. Umístil totiž (nejspíše nevhodnou) samolepku do miniatury svého videa.

Jericho samozřejmě nedostal  demonetizaci na své video kvůli „nějaké“ samolepce, nýbrž kvůli vulgarismu, který z několika samolepek na svém AK-47 vytvořil. „Zkontrolovali jsme odvolání a stále si stojíme za tím, že Vaše video zůstane se žlutou ikonkou a bude tedy dostávat omezené nebo žádné reklamy, protože obsahuje silnější vulgarismy (jako například slovo na f),“ odpověděl na odvolání kontrolní tým YouTube. 

Miniatura videa obsahovala po sobě jdoucí samolepky týmu BIG, australského profíka DickStacy a týmu NRG. Dohromady byla složeno „BIG DICK NRG“. „Oceňuji, že mi napsali na Twitter, ale tohle je objektivně k popukání, protože minatura je screenshot AK s nálepkou, na které je napsáno BIG DICK NRG,“ odpověděl Jericho na zprávu společnosti YouTube.