Přejít k hlavnímu obsahu

Sedm turnajů, sedm trofejí. Nezapomenutelná polovina roku splňuje nejpřísnější parametry

23. 6. 2025 | 14:00 Counter-Strike 2 Komentář
Team Vitality v roli favorita nezklamal a jeho hráči míří na letní dovolenou jako noví mistři světa. Tři zopakovali svůj triumf z dřívějška, pro dva jde o premiérový úspěch. Vládci světové scény letos nad hlavu pozvedli sedm trofejí, takhle dominantní nikdo nebyl od éry Astralis.
Celý tým se sbírkou trofejí
Celý tým se sbírkou trofejí
Zdroj: Team Vitality

Vitality v neděli získali svůj druhý titul světových šampionů, po dvou letech u toho znovu byli Dan „apEX“ Madesclaire a Mathieu „ZywOo“ Herbaut. Jen po svém boku měli jiné tři kolegy, takže se apEX ve svých 32 letech stal trojnásobným mistrem světa se třemi různými jádry. Francouzská organizace se už s domácí sestavou dostala na čelo HLTV žebříčku, ale zlom přišel až tehdy, kdy přivedla dánské ikony z Astralis.

Díky této etapě se mohl Peter „dupreeh“ Rasmussen osamostatnit na čele historických tabulek, s Vitality totiž v Paříži vybojoval svůj pátý titul mistra světa. Je krásnou hříčkou osudu, že když se Vitality nyní vrátili na trůn, tak dupreeh před zraky vyprodaného publika ohlásil konec kariéry. Korunovaci svých bývalých kolegů sledoval už jako analytik, nejen on se nemohl nabažit hrou nezpochybnitelné světové jedničky.

Premiérového titulu se dočkali Shahar „flameZ“ Shushan a William „mezii“ Merriman. Oba nepřicházeli do Vitality jako velké hvězdy, přesto se ve svých rolích staly nepostradatelnými postavami. Poslední dílkem skládačky se na začátku roku stal Robin „ropz“ Kool, jehož přestup apEX označil za nejlepší v historii. Ulovit třetího nejlepšího hráče předloňské sezóny bez přestupní sumy? To byl od vedení organizcae majstrštyk.

Vitality na prvním turnaji roku podlehli Eternal Fire (dnešní Auroře). V dalších šesti soutěžích nenašli jediného přemožitele a zaznamenali nejdelší šňůru bez porážky za více než dekádu. Po 30 utkáních ji sice nečekaně ukončili Legacy, jednalo se však o BO1 duel, který Vitality nerozházel. Z hlediska BO3/BO5 utkání jsou už celých pět měsíců neporažení a triumf na Majoru dává razítko éře, kterou měli naposledy Astralis.

Rok 2025 týmu Vitality v číslech
#TurnajVýhra
5. – 8. BLAST Bounty3 750 $
1-goldIEM Katowice400 000 $
1-goldESL Pro League100 000 $
1-goldBLAST Open150 000 $
4x 1-goldESL Grand Slam1 000 000 $
1-goldIEM Melbourne125 000 $
1-goldBLAST Rivals125 000 $
1-goldIEM Dallas125 000 $
1-goldBLAST.tv Major500 000 $
Nepřetržitá série 30 zápasů bez prohry (1. 2. až 25. 4.)
Celkem prize money: 2 528 750 $ (54 800 000 Kč)
Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.