Přejít k hlavnímu obsahu

Dvojnásobný mistr ČR a 4k ELO streamer do týmu BRUTE? Společně vyhráli první turnaj

24. 6. 2025 | 15:30 Counter-Strike 2 Spekulace
Změny se v letní přestávce očekávají v několika týmech, výjimkou by neměli být BRUTE. Už na jednom evropském turnaji hráli s jiným sniperem, ale podle informací z minulého týdne by mohla být ve hře také změna in-game leadera. Na trhu se totiž objevil velice lákavý artikl.
Team Brute
Team Brute
Zdroj: BRUTE

BRUTE zakončili loňský rok jako domácí čtverka, co se týče výsledku na Tipsport MČR CS. Tuto pozici ovšem na začátku letošního roku neobhájili, když vypadli už v uzavřené kvalifikaci na Tipsport Cup Spring. Náladu jim zlepšil alespoň titul z Vodafone Talent League, ačkoliv to v dalším splitu nedotáhli ani na LAN finále.

V dalších soutěžích je tak pravděpodobně uvidíme v pozměněném složení. Před začátkem sezóny se jim podařilo natrvalo podepsat Ivana „v4NO“ Galustyana, ale 22letý sniper může být nyní mimo hru. S týmem se nepředstavil jak v mezinárodní soutěži European Pro League, tak ani v kvalifikaci do letního splitu VTL.

Nejžhavějším kandidátem na své největší kariérní angažmá se zdá být Radim „KAD1M“ Vojkůvka. Oblíbený 4k ELO streamer se zkušenostmi z FPL se s BRUTE představil v obou zmíněných soutěžích a další by mohly brzy následovat. EUPL týmu sice nevyšla, ale do Vodafone Talent League se BRUTE vrátili na první pokus.

V kvalifikační soupisce se přitom objevilo ještě jedno zajímavější jméno. Pro postup si s týmem dokráčel dvojnásobný mistr ČR Erik „The eLiVe“ Sith, což by pro tým kalibru BRUTE mohla být skvělá posila. V tuto chvíli není jisté, jestli šlo jen o výpomoc, nicméně Jakub „w4rden“ Horák byl v době turnaje na dovolené.

Zabojovat o účast ve VTL Summer můžeš i ty!
DatumTurnaj
Středa 18. června1. otevřená kvalifikace
Středa 25. června2. otevřená kvalifikace
Středa 2. července3. otevřená kvalifikace
Středa 9. července4. otevřená kvalifikace
14. až 21. červenceSkupinová fáze
24. až 26. červenceVyřazovací část
Sobota 2. srpnaLAN finále v Praze
Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.