Na první pohled je 54,2 % solidní číslo, ale když se podíváme na konkrétní regiony, zjistíme, že ne všude je to stejné. Nejlépe si G2 vedli proti LCP, kdy měli 73,7 % úspěšnost (19 her), následovalo LEC s 68,75 % (32 her) a i proti LCK měli slušných 57,9 % (z 38 her). Naopak proti LTA a LPL to byl pro G2 opravdu tvrdý oříšek. Jen 30 % výher v obou případech (20 her s oběma regiony).
Obecně se samurajové proti LPL trápili. Naopak je zajímavé, že proti T1 a KT Rolster působili G2 sebevědomě: proti úřadujícím mistrům světa měli 62,5 % úspěšnost, proti KT Rolster dokonce 69,23 %. Jinými slovy, G2 si s oběma finalisty světového šampionátu dokázali v přípravných zápasech většinou poradit.
Už v předchozích letech měli G2 dobré scrimy, dokázali porážet top soupeře, ale když došlo na lámání chleba, tak z toho nic nebyla. Scrimy nejsou zápasy před miliony diváků, jsou přípravou a testem strategií. A tlak který je pak na podiu doprovází, hraje obrovskou roli. I když G2 opět vládli na cvičišti, skutečný turnaj ukázal, že výsledek může být úplně jiný. Na bojišti rozhoduje adaptace a forma v den zápasu, ne jen čísla z tréninku.
Rok 2025 přesto tým hodnotí pozitivně. Po pěti letech se opět dostali do čtvrtfinále, vyhráli LEC a zúčastnili se MSI i Worlds. Nové jungle/support duo ukázalo, že tým dokáže pracovat a adaptovat se. Bigeard připomíná, že G2 skončilo na úrovni dalších gigantů jako Anyone’s Legend, Hanwha Life nebo CTBC Flying Oyster – a už teď míří do příštího roku s ambicemi.
The 2025 marathon is over! A adventure that took us to more places than usual for a LoL year, with 9 trips: 2x Paris, 2x Madrid, Vancouver, Riyadh, Tianjin, Beijing and Shanghai. Those journeys are the best tool to build team cohesion and learn through adversity. They gave us the… https://t.co/fxDextu3Fc pic.twitter.com/EPaaSj0NgU
— Romain Bigeard (@RomainBigeard) November 3, 2025