Přejít k hlavnímu obsahu

Národní hrdost převažuje. Výraznou stopu v Česku zanechá Skandinávie i Polsko

9. 4. 2026 | 20:00 Counter-Strike 2 Preview
Od určité doby se v Counter-Striku rozmohly mnohonárodnostní mixy, konec konců i složení loňského LAN finále Tipsport Conquest of Prague bylo jen z takových týmů. Na startovní listině letošního ročníku však překvapivě najdeme více týmů poskládaných ze zástupců jedné země.
Tipsport Conquest of Prague
Tipsport Conquest of Prague
Zdroj: PLAYzone

Druhý ročník turnaje Tipsport Conquest of Prague odstartuje již tuto neděli a na startovní listině najdeme řadu známých jmen. Tentokrát se na účastníky zaměříme z pohledu národností. Rovných deset ze šestnácti účastníků totiž tvoří hráči pocházející z jedné země. Tento koncept sestavy přitom ze scény postupně mizí.

Švédsko a Dánsko dlouhodobě patří mezi nejvýraznější Counter-Strike státy a jinak tomu nebude ani teď. Obě země pošlou do boje tři týmy, přičemž všechny tři reprezentují domovskou organizaci. Skandinávie je opravdu bohatě zastoupená a je pravděpodobné, že někdo ze severu na LAN finále do Prahy postoupí.

Allianci o chlup utekla účast na Majoru, a tak se díky její účasti dočkáme světoznámého talentu Liama „MaiL09“ Tügela. Ze Švédska se představí také EYEBALLERS, v jejichž čele stojí legendární sniper Jesper „JW“ Wecksell. Johnny Speeds pro změnu vede někdejší Banana King alias Adam „friberg“ Friberg.

Tipsport Conquest of Prague
Tipsport Conquest of Prague
Foto: PLAYzone

Největším dánským želízkem budou ECSTATIC, kteří mají ve hře dokonce vlastní samolepky. Tricked Esport jsou tradičním celkem, který má za sebou bankrot, ale pod novým vedením se vloni na esportovou mapu zase vrátil. Výčet doplňuje Sashi Esport, což je tým, který přijal pozvání jako náhrada za tým ex-ENCE.

Se třemi sestavami vyrukuje do boje také Polsko. Náš severovýchodní soused má širokou základnu, nejlepší hráči jsou však rozeseti v různých týmech. Chvíli to vypadalo, že všechny tři do Tipsport Conquest of Prague vstoupí bez organizace, ale dva si ji stihli najít. Ani přesto by však KOLESIE nikdo nepodceňoval neměl.

Posledním desátým týmem složeným z hráčů z jedné země je kvalifikovaná rumunská pětice Qual4. Clutchain však tvoří kombinace Francouzů a Belgičanů, stejně jako jsou UNiTY česko-slovenskou pěticí. Oproti trendu posledních let najdeme rozmanitých mezinárodních koktejlů na startovní listině jenom pár.

Sestavy účastníků Tipsport Conquest of Prague
Název týmuZákladní pětice
Evropa SINNERSbeastik, SHOCK, kisserek, stressarN, MoDo
Švédsko Allianceavid, twist, upE, eraa, MaiL09
Dánsko ECSTATICAnlelele, nut nut, TMB, Buzz, nicoodoz
Ukrajina fnaticKRIMZ, fear, jambo, jackasmo, Br4tkO
Švédsko EYEBALLERSJW, dex, Ro1f, maxster, bobeksde
Polsko KOLESIEinnocent, Qlocuu, b1elany, fr3nd, Ex1st
Polsko ESC Gamingbajmi, SaMey, reiko, olimp, moonwalk
Evropa MOUZ NXTxelex, ay0k, Nikodeon, opdust, lmbt
Švédsko Johnny SpeedsSapec, Lekr0, HEAP, jocab, nawwk
Dánsko Tricked EsportLeakz, salazar, NickyB, IceBerg, Boye
Polsko TNC EsportsNami, AndrieN, maaryy, yvro, Markos
Dánsko Sashi EsportCabbi, Beccie, MistR, acoR, Zyphon
Česká republika UNiTYNEOFRAG, woozzzi, MoriiSko, M1key, KWERTZZ
Evropa Young NinjasMisteM, rud, tein, n0te, joeski
Rumunsko Qual4Levi_3R, ciordalesss, kickdown, Zaha, zeking
Francie ClutchainScreaM, Nivera, Kyojin, Python, SHOGU
Tvoří a pisálkuje na pískovišti jménem PLAYzone.cz už od roku 2011. Zkoušel i jiné pozice, redaktořina a komentování je ale cesta. Přes 10000 článků a bleskovek hovoří za vše. Rád si hraje se slovy, stvořil třeba Zápasovník. Je fanouškem také klasického sportu, ze všeho nejvíc ale miluje jídlo.