Přejít k hlavnímu obsahu

Nečekaný side quest. Hvězda Kingdom Come: Deliverance otevírá v Praze vlastní hospodu

8. 8. 2026 | 08:00 Zajímavost
Britský herec Luke Dale, známý především jako Jan Ptáček z Kingdom Come: Deliverance, rozšiřuje své působení i mimo svět videoher. Na pražských Vinohradech připravuje otevření restaurace inspirované středověkem. Podnik v Chorvatské ulici aktuálně prochází rekonstrukcí a první hosty by měl přivítat začátkem října.
Luke Dale jako Jan Ptáček ve hře Kingdom Come: Deliverance
Luke Dale jako Jan Ptáček ve hře Kingdom Come: Deliverance
Zdroj: Warhorse Studios

Luke Dale ve svém novém videu na YouTube prozradil, že koupil skutečnou hospodu v Praze, kterou nyní rekonstruuje a mění na podnik s názvem Nobleman. Chystaný prostor má být inspirován místy, kde se ve středověku scházeli šlechtici, aby společně hodovali, diskutovali a plánovali své další kroky. Nejde však o tematický bar ani turistickou atrakci, ale o klasický podnik pro místní, kteří si zde budou moci dát kvalitní pivo, výborné jídlo a užít si příjemný večer.

Dale přiznává, že s provozem hospody nemá žádné zkušenosti a celou věc označuje za „velmi děsivý krok“. Zároveň ale dodává, že je to něco, co si vždy přál zkusit, zvlášť proto, že aktivity, kterým se během své kariéry věnoval, mu často nepřipadaly úplně skutečné. K otevření podniku Nobleman ho nakonec motivovala především jeho láska k Praze a České republice obecně.

„Od chvíle, kdy jsem se přestěhoval do Prahy a začal zde pracovat, jsem byl neuvěřitelně pokorný a vděčný za tuto zemi. Pro mě je proto tento projekt a vytvoření této krčmy takovým milostným dopisem Praze,“ uvedl Dale. „Je to vyjádření mé lásky k Česku, tomuto městu a všemu, co mi dalo.“ Dodal také, že jeho vztah k Česku je velmi osobní: „Moje přítelkyně je Češka, můj pes je Čech a velká část mé identity byla ovlivněna touto kulturou. Pivo, jídlo a všechno kolem toho jsou věci, které zbožňuji. Chci být jejich součástí a zároveň k této kultuře něčím přispět.“

Hry mě baví i živí od roku 2017, aktuálně se jim věnuji na pozici herní producentky v jednom brněnském studiu. Psaní o hrách je pak pro mě radostí a koníčkem. Kromě nebezpečného tria CS2, LoL a Age of Empires II mám ráda sport a pivo.