Hanwha Life Esports a Cloud9 uzavírají finální podobu základních skupin světového šampionátu

10. 10. 2021 08:00
Poslední den play-in fáze je za námi!
i
Poslední den play-in fáze je za námi!
Zdroj: Riot Games
Poslední den play-in fáze je za námi a nyní nás čeká jednodenní pauza před začátkem základních skupin letošních Worlds. Abychom ovšem nepředbíhali, tak se mrkneme na to, jak se vůbec Hanwha Life a Cloud9 probojovali přes své protivníky do této pozice. Pro týmy, které se z play-in fáze nedostaly, se jedná o zklamání, ale s odstupem času možná budou se svými výkony spokojeny.

Hanwha Life Esports, jakožto čtvrtý nejlepší korejský tým na Mistrovství světa, je pod drobnohledem všem kritiků a fanoušků, ale během sobotního dne jsme museli jejich sérii proti Beyond Gaming trochu vypustit vzhledem k nešťastným a bizarním okolnostem. Midař tohoto týmu s přezdívkou Maoan se během páteční série proti tureckému týmu Galatasaray dopustil tzv. matchfixingu a neúprosní Riot Games neváhali a trestali. Podrobně jsme se této tématice a následnému banu věnovali v předešlém článku.

Vzhledem k těmto událostem neměli Hanwha Life žádný problém porazit své tchajwanské protějšky. V druhé sérii dne jsme mohli sledovat duel o prestiž mezi Amerikou a regionem Oceánie – jinak řečeno Cloud9 vs. PEACE. Dlouhodobý spor mezi těmito regiony se dnes ujasnil na riftu, kde si C9 bez nějakého většího problému zvládli poradit se svými protějšky a dokázali tak na poslední chvíli ještě zachránit očekávání amerických fanoušků. Ta jsou ovšem už dost nízká po prohrách v minulých dnech a v hlavních skupinách se neočekává nic lepšího.

Finální podoba základních skupin Worlds 2021!
i
Finální podoba základních skupin Worlds 2021!
Zdroj: Riot Games

O autorovi:

Členem od: 5. 3. 2021
Celkový počet článků:
315

Doporučená videa: