GTK Academy po základní části ovládla i play-off, třetí liga má prvního vítěze

8. 4. 2021 14:36
GTK Logo
i
GTK Logo
Zdroj: Gaming Team Kravaře
První ročník třetí divize Hitpoint ligy ve středu vrcholil finálovým zápasem, premiérový titul získala akademie Gaming Team Kravaře, Repre Gold končí druhá.

Ve středu definitivně skončila jarní sezóna organizovaných soutěží v League of Legends pod hlavičkou Hitpointu. Titul domácího mistra si v Mastercard Hitpoint Masters znovu zajistila eSuba, Hitpoint Challengers podruhé v řadě opanovala akademie Vikingekrig a ve třetí divizi na nejvyšší příčku vyšplhala akademie druholigového celku Gaming Team Kravaře. 

GTK vstupovali do finále v roli favorita. V základní části obsadili první místo s bilancí 12-2 a do finále vstupovali jako tým, který v předchozích play-off duelech neztratil jedinou mapu. Proti nim stála Repre Gold, která měla o poznání turbulentnější sezónu. Do posledního dne základní části musela bojovat o postup, následně play-off zahájila z losers bracket a nemohla si dovolit ztratit jedinou Bo5. Proti všem předpokladům se pětice nováčků probojovala až do finále a měla možnost zázračnou jízdu dotáhnout do vítězného finiše. 

Finále třetí ligy
i
Finále třetí ligy
Zdroj: Hitpoint

Stoupající forma RPG ale na GTK nestačila, favorit odehrál výborné finále. V první hře naprosto dominoval, drama nastalo pouze ve druhé mapě, kdy RPG v některých fázích hry dokázala získávat objektivy a vyhrávat teamfighty, ke konci však otěže opět uchopili hráči Gaming Team Kravaře Academy a vítězství v lize si pohlídali ve třetí hře. V play-off tedy neztratili jedinou hru, celkově z 23 zápasů prohráli pouze dvakrát v základní části a odnáší si zasloužený premiérový titul.

Současná sestava akademie GTK má rozhodně kvalitu pro vyšší soutěže a budeme pečlivě sledovat, jestli se jí v současném složení podaří kvalifikovat třeba do Hitpoint Challengers, najít místo pod křídly organizace s jistým slotem, nebo přímo povýšit do hlavního týmu. Na druhém místě končí Repre Gold, třetí příčku obsadil Gifted.uRage, čtvrtí skončili Gunrunners.AOC.

O autorovi:

Členem od: 14. 3. 2021
Celkový počet článků:
19

Doporučená videa: