Na IEM Katowice 2020 se bude hrát o 400 tisíc dolarů

29. 10. 2019 23:59
StarCraft II IEM Katowice 2020
Desátý ročník IEM Katowice se StarCraftem II jako jedním z hlavních titulů bude pořádně nadupaný! Na kultovní polské akci si to ti nejlepší SC hráči světa rozdají o 400 000 dolarů.

Ročník 2020 akce IEM Katowice bude pro StarCraft II zajímavý tím, že to bude deset let od té doby, co se tato legendární hra stala jedním z hlavních titulů tohoto polského eventu. A toto kulaté jubileum se musí pořádně oslavit! Do Katowic se tak sjede rovnou 76 nejlepších světových hráčů – na 64 z nich budou na úvod čekat čtyři double-elimination brackety, z nichž postoupí do hlavní fáze dvanáct hráčů. Tam budou doplněni jedenácti postupujícími z online kvalifikací a vítězem WCS 2019, který na turnaj obdrží přímé pozvání.

Hlavní část turnaje odstartuje čtyřmi skupinami, z nichž bude čekat postup do play-off na tři nejlepší. Vítězové skupin se v single-elimination bracketu, pomocí něhož se rozhodne o vítězi, přesunou rovnou do čtvrtfinále, na hráče z druhých a třetích míst bude ještě předtím čekat souboj v osmifinále. Pak už se pojede klasicky, jak to u SE pavouku bývá, a na konci tak bude jasno o mistrovi. Systém turnaje je tedy neúprosný a tak jako samotný StarCraft moc prostoru pro chyby neposkytuje. Rozhodně ale bude o co hrát, celková dotace turnaje totiž činí krásných 400 000 dolarů!

O autorovi:

Členem od: 25. 8. 2016
Celkový počet článků:
1642