V pořadu Talking Counter vystřelil komentátor Chad „SPUNJ“ Burchill do éteru spekulaci o výměně hráčů mezi organizacemi G2 Esports a Team Liquid. Zatímco G2 se pohybují na hraně první a druhé světové desítky, ale nedaří se jim posunout mezi absolutní špičku, tak Liquid se propadli až na 30. místo VRS žebříčku. O účast na Majoru se ale nebudou strachovat do poslední chvíle. Pomohli si totiž mimo server.
Zkratku na IEM Cologne Major Liquid našli přes výměnu hráčů. Jejím cílem není pouhé okysličení kádru, ale také obnovení amerického jádra. Stálice americké scény, Keitha „NAF“ Markovice a Jonathana „EliGE“ Jablonowského, počínaje dneškem doplní Mario „malbsMd“ Samayoa z G2 Esports. Pro žebříčkový přesun do jiného regionu teď jen potřebují odehrát v novém složení pět zápasů, pak by měli mít Major v kapse.
welcome @malbsMd 🇬🇹
Back in NA! We’re excited to have malbsMd join our starting roster at BLAST Open Rotterdam and to bring a new element to our team.
Thanks to @g2esports for working with us on this trade- the doctor is in! 🩺 pic.twitter.com/2dZ5vIVdy4— Team Liquid CS (@TeamLiquidCS) March 13, 2026
Z šestého místa pod čarou v Evropě se Team Liquid vyhoupne zhruba na 7. místo regionálního žebříčku, přičemž Amerika disponuje deseti sloty na IEM Cologne Majoru. Na něm by tak sice nechyběl, ale jeho dlouhodobě nevýrazná výkonnost po týmové i individuální stránce nadále zůstala otazníkem. Velkou radost však mají fanoušci, protože Liquid na poli Counter-Striku historicky patřili na americkou scénu.
Opačným směrem si to v rámci netradiční formy transferu namířil Guy „NertZ“ Iluz. Ten v sestavě týmu Liquid chybí už na Roman Imperium Cupu, problémy s cestováním byly pravděpodobně pouze zástěrkou jednání o přestupu. Pro G2 Esports je motivace na výměnu jasná – NertZe z dřívějška zná trenér Eetu „sAw“ Saha, který by z něj opět mohl dostat to nejlepší. Znovu se potká také s Álvarem „SunPayus“ Garcíou.
Let's switch things up around here 😎
Welcome @NertzCS! pic.twitter.com/b8wPFVS1ph— G2 CS (@G2CSGO) March 13, 2026