PUBG Continental Series: Entropiq i PiXeL1K si udrželi pozice a postupují do finále

25. 5. 2020 08:01
PUBG Continental Series
Kostru ekosystému světového PUBG Esports měla v roce 2020 tvořit takzvaná Global Series, jejíž první zastávka ale byla po úvodních kvalifikacích zrušena. Důvod známe všichni, i tady zasáhla epidemie koronaviru. O turnaje jsme však nepřišli nadobro, protože jako náhrada byla oznámena PUBG Continental Series.

Kontinentální série je rozdělena do tří hlavních regionů – Evropa, Amerika, Asie. Celá sezóna bude rozdělena do tří částí a předjezdcem dvou hlavních sezón bude Charity Showdown, který pro všechny kouty Evropy startuje 15. května. Ve hře je hezký prize pool 100 tisíc dolarů a spolu s ním si vítězný tým vybere charitu vlastního výběru, na kterou zamíří dalších 100 tisíc. Do turnaje o 24 týmech byla pozvána rovná desítka, zbylé složení tvoří kvalifikované týmy ze západu Evropy, zemí okolo Ruska a také Středního východu.

Česká republika a Slovensko už tradičně patří do regionu EU West, do jehož kvalifikace se přihlásila celá řada týmů. Do kvalifikačního finále to nakonec dotáhli Entropiq, kteří v poslední době prokazují parádní formu, společně s PiXeL1Kem, jenž hájí barvy severského týmu Tempus. Právě Tempus si počínali naprosto sebevědomě a s průměrem 10 bodů na hru ovládli celé finále. Do hlavní části PCS Charity Showdown to však dotáhli i Entropiq, kterým vyšel hlavně první den, a i když to koncem toho druhého už tolik nelepilo, tak to na postup nakonec s náskokem 17 bodů stačilo. S evropskou špičkou si tak zahrají čtyři Češi a jeden Slovák. Právě tohle stejné složení si nedávno zahrálo finále DH Spring Showdown a ve stejných dnech, jako PCS, čeká Tempus i Entropiq také finále finské PUBG Spring Challenge. Tomu říkáme Evropou nabitý harmonogram!

Hrací dny jsou rozděleny takto, startuje se vždy v 18:00, TOP 16 postupuje dále:

  • 15. května: A+B (Entropiq, Tempus)
  • 16. května: B+C (Entropiq)
  • 17. května: A+C (Tempus)
  • 22. května: B+C (Entropiq)
  • 23. května: A+C (Tempus)
  • 24. května: A+B (Entropiq, Tempus)
PUBG Continental Series

O autorovi:

Členem od: 27. 12. 2009
Celkový počet článků:
7575