Přejít k hlavnímu obsahu

Legends of Runeterra

Legends of Runeterra – online karetní novinka z dílny Riot Games, která si vzala ty nejlepší prvky ze známých karetních her a zkombinovala je s vlastními a unikátními mechanikami. Tahle nová karetní pecka nám tedy mezi fádní tituly přináší spoustu osvěžující zábavy z originálního fantasy světa rozlehlé Runeterry.

NAŠE KANÁLY

 • Pro aktuální obsah sledujte náš Facebook: /lorczsk
 • Pro veškeré dotazy se přidejte k naší komunitě: /lorczsk

Legends of Runeterra je nejnovějším přírůstkem mezi digitální karetní hry a hned od svého startu se stává potencionálním konkurentem velikánů jako je Hearthstone. Hra pochází od tvůrců nejoblíbenější MOBA League of Legends a odehrává se ve stejném univerzu, tedy v Runeteře. Ve hře se, mimo jiné, setkáváme s oblíbenými šampiony ze Summoner‘s Riftu, ale i s novými originálními charaktery, které doplňují a rozšiřují složité příběhy našich hrdinů ze všech koutů Runeterry.

Hra je ve svých počátcích, ale i tak si již našla obrovské množství příznivců. Tato pecka nám, stejně jako další karetní hry, umožňuje si vytvořit vlastní balík z nesčetného množství karet, regionů a hlavně herních kombinací a synergií. Balík může obsahovat maximálně čtyřicet karet a šest šampionů, zbytek je kompletně na nás. Karty si stejně jako u jiných titulů můžete vyrábět ze shardů, či nakoupit za reálnou měnu, avšak pozitivní novinkou zde je celý systém získávání karet, který je oproti svým konkurentům o dost štědřejší a více free to play friendly.

  Základ hry zůstává věrný svým karetním předlohám – dva soupeři s vlastnoručně sestavenými balíčky bojují o kontrolu nad bojištěm a snaží se ve svých tazích zničit nepřátelský Nexus. Zde se objevuje novinka, jeden z hráčů obdrží na začátku kola Attack Token, který mu umožňuje začít útok, zatímco druhý hráč je v pozici obránce, tudíž reaguje na soupeřův útok a snaží se jeho nápor zablokovat. Během jednoho kola se tak vystřídá několik tahů na obou stranách a bouřlivá bitva se tak může opravdu protáhnout. Jaké akce ukončí hráčův tah a předají iniciativu do rukou protivníka?

  • Přivolání jednotky pomocí many
  • Zahrání kouzla za pomoci many
  • Zahájení útoku (pouze s Attack Tokenem)
  • Připravení obrany
  Legends of Runeterra

   V současné době se můžeme těšit z mnoha karet z šesti dostupných regionů, kterými jsou Demacie, Frejlord, Ionia, Noxus, Piltover & Zaun a Shadow Isles, takže hráči nemají nouzi o různorodé decky, kde mohou použít své oblíbené šampiony dle libosti. 

   Dobrá zpráva pro soutěživce, hra již obsahuje hodnocený mód, který funguje po vzoru League of Legends, tedy šplháte z Ironu až do Master tieru, zatímco získáváte či ztrácíte body – to záleží na vašem výkonu. Kdo nemá na rankedy nervy, může zkusit nový mód Expedice, který funguje obdobně jako aréna v Hearthstone, ovšem hráč má možnost podstoupit rovnou dva runy a maximálně v každém z nich získat 7 winů.

   Legends of Runeterra nám přináší novou formu zábavy v oblasti karetních her a určitě zaujme jak milovníky karetních her, tak i nadšence pro svět League of Legends. V současnosti je hra stále více populární a my už se teď těšíme na nové aktualizace a turnaje, které s sebou hra zaručeně přinese.

   Legends of Runeterra

   Minimální požadavky:

   • Operační systém: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
   • Procesor: 3 GHz
   • RAM: 4 GB
   • Grafická karta: 512MB+ VRAM