Přejít k hlavnímu obsahu

*SOUTĚŽ: Najdi si procesor Intel Core i5 tretí generace

Výchozí obrázek

Víťazom sa stal užívateľ Pavel ".hAVEL" Vrtal, ktorý bol náhodne systémom vylosovaný spomedzí všetkých súťažiacich. Gratulujeme. Ostatní nezúfajte, už čoskoro prinesieme ďalšiu podobnú súťaž! 

Další ze série populárních "hledacích" soutěží je tady. Stejně jako posledne máte za úkol najít
všech 10 schovaných log procesoru Core i5 tretí generace, která nese označení Ivy Bridge (více o Ivy bridge procesorech čtěte zde).

Takto vypadá logo, které budete hledat

O co se soutěží? Jeden z vás, kterému se podaří najít všechna poschovávaná loga, získá právě zbrusu nový procesor INTEL Core i5-3450 Ivy Bridge. Procesor, který svým výkonem takřka o 50 % převyšuje předchozí generaci. 

Tak neváhejte a vydejte se hledat, hlavní cena za to opravdu stojí. Súťaž trvá do 16.6. 20:00.

Informace o Intel Ivy Bridge procesorech:

„Procesory Intel Core třetí generace jsou úplně nové ve všech svých částech a jejich cílem je nabídnout zcela novou úroveň uživatelského komfortu,“ říká viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize PC Kirk Skaugen. „Naši konstruktéři překonali očekávání, výkon se po mediální a grafické stránce zdvojnásobil, což znamená, že nové osobní počítače a zařízení typu UltrabookTM nabídnou uživateli naprosto úžasný zážitek. Toho bylo možné dosáhnout díky kombinaci špičkové výroby a procesorové architektury Intelu a též našeho odhodlání posunout odvětví počítačů dál.“

 

„Tick-Plus“ – výhoda Intelu

Výkonnostní nárůst, jímž se vyznačují nové procesory, je možný především díky revoluční trojrozměrné struktuře nových tranzistorů Intel. Až dodnes počítače, servery a další zařízení používaly výhradně dvourozměrných plochých tranzistorů. Rozšíření tranzistoru o třetí rozměr umožnilo zvýšit hustotu tranzistoru a vtěsnat to každého čtverečního milimetru těchto nových procesorů více funkcí. Bez přehánění lze říci, že Intel znovu způsobil revoluci v tranzistorech a nabídl naprosto jedinečnou kombinaci výkonu a energetické účinnosti. Nový tranzistor umožňuje udržet tempo Mooreova zákona a vytváří dobrý základ pro rozvoj do budoucnosti.

Vývojáři Intelu rovněž změnili grafickou architekturu procesorů Intel Core třetí generace, což vedlo k obrovskému nárůstu celkového vizuálního výkonu. Změna architektury čipu a současné zmenšení velikosti tranzistorů představují urychlení intelovského modelu „tick-tock“. Dříve se společnost striktně držela modelu „tick-tock“: nový výrobní proces byl představován jeden rok („tick“) a architektura čipu se měnila v roce následujícím. Urychlení vývoje a sladění těchto dvou kroků bylo možné díky tomu, že Intel je jednou z mála společností, které čipy navrhují a zároveň vyrábějí – konkrétně Intel používá metodu zvanou Integrovaná výroba zařízení (Integrated Device Manufacturing).

Skvostný vizuální výkon i hry

Třetí generace procesoru Intel® Core™ s grafikou Intel® HD Graphics 4000 nabízí ve srovnání s procesorem předchozí generace až dvojnásobný výkon v trojrozměrné grafice, což ocení zejména milovníci počítačových her, kteří si budou moci vychutnat detailnější obraz ve vyšším rozlišení. Intel® HD Graphics 4000 podporuje Microsoft* DirectX 11, Open GL 3.1 a OpenCL 1.1.

„Možnosti 3D grafiky v procesorech Intel Core třetí generace představují pro počítačové hry obrovský krok vpřed,“ říká Gabe Newell, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Valve Software, jež patří k předním dodavatelům počítačových her. „Hráči si budou moci na Intel Graphics 4000 vychutnat graficky detailně propracované hry, jako je například námi připravovaná DOTA2.“

Vynikající vizuální výkon se ale týká nejen her. Výrazně roste i úroveň on-line videa a očekává se, že letos bude právě video tvořit polovinu všech dat komunikovaných po internetu.** Má-li se ale video stát zábavou, je třeba, aby bylo možné ho snadno a rychle konvertovat a dále sdílet s přáteli a rodinou. Nové procesory disponují technologií Intel® Quick Sync Video 2.0 a právě ta umožňuje konverzi videa až dvakrát rychleji, než tomu bylo u procesorů z loňského roku, a dokonce šestkrát rychleji než u procesorů starých pouhé dva roky.