Přejít k hlavnímu obsahu

Vyšetřování je u konce. Bývalý trenér TSM má doživotní zákaz působit v esportu

9. 8. 2022 | 11:40 League of Legends Kauza
Začátkem roku byl trenér populárního týmu League of Legends TSM Peter Zhang obviněn a následně vyhozen za nekalé praktiky. Okrádal hráče, nad kterými měl pravomoc, a předával tajné informace. Vyšetřování se ujaly nejen právní firmy, ale také Riot Games a dokonce FBI. Vypadá to, že bývalý trenér se k ekosystému populární hry jen tak nedostane.
Peter Zhang, bývalý trenér TSM
Peter Zhang, bývalý trenér TSM
Zdroj: Riot Games

Peter Zhang se připojil k TSM jako hlavní trenér akademie v listopadu 2018, o tři roky později byl povýšen do role vedoucího rozvoje hráčů. Jeho kariéra ale v posledních měsících nabrala rychlý spád.

Americká organizace zažívá krušné časy, ale nyní si připisuje další vyřízenou kauzu. Po rozuzlení případu kolem Reginalda se konce vyšetřování dočkal i průšvih právě bývalého trenéra lolkařské sekce. Peter Zhang byl obviněn několika osobami, že se nezákonně obohacuje cizími prostředky. Zároveň předával tajné informace třetím stranám. Organizace jej propustila a zahájila vyšetřování, které přes nespolupráci obviněného potvrdilo spoustu činů, jichž se bývalý trenér dopustil. Jednalo se o skoro 7 milionů korun.

Peter Zhang téměř veškerá nařčení odmítal, rozhodnutí ze strany Riot Games ale hovoří za vše. V důsledku jeho činů si Zhang vysloužil permanentní zákaz účastnit se jakýchkoliv esportových akcí oficiálně schválených Riot Games. Ode dneška se nesmí nijak stýkat s žádným týmem zapojeným do oficiálních lig nebo jiných soutěží po celém světě. Hrubě porušení pravidel LCS má tedy skutečně spravedlivou dohru.

Student a vášnivý hráč, který sleduje esport spousty let. Na Playzone se věnuji především Valorantu a League of Legends, ale nejsou mi cizí ani další tituly.