LCS: Souboj C9 proti CLG slibuje velkou bitvu

17. 8. 2019 22:00
LCS 2019 Summer
Mezitím co v Evropě ještě o play-off bojují, severoamerická liga ho odstartuje už tuto sobotu. Ve čtvrtfinále budou bojovat: Team SoloMid, OpTic, Clutch Gaming a Counter Logic Gaming.

UPDATE #3 (18. 8.): Cloud9 ve třetí hře ztratil obrovskou výhodu (10 614 goldů) a CLG se díky tomu vrací do série! Klíčový play předvedl hlavně Biofrost, který svým skvělým engagem vytvořil spoustu prostoru pro své spoluhráče, kteří zvládli ubránit týmový nexus.

UPDATE #2 (12. 8.): Druhému čtvrtfinále jasně dominoval tým CLG, který OpTic porazil 3:0. V průběhu série se předvedla celá sestava - v první hře hlavně jungler Wiggily, v druhé PowerofEvil s Ruinem a v té poslední zase botlane. V semifinále se Counter Logic Gaming utká s Cloud9, jelikož Team Liquid si za svého soupeře zvolil Clutch Gaming. 

UPDATE #1 (11. 8.): Obrovského překvapení jsme se dočkali hned na úvod, jelikož Team SoloMid podlehl 1:3 Clutch Gaming. V celé sérii byly vidět větší zkušenosti na straně junglera CG, Liry, který proti nováčkovi v sestavě TSM, Spicovi, ukázal velký výkonnostní rozdíl a dokázal mít daleko větší vliv na hru. Příjemným překvapením byl ze strany TSM naopak výkon střelce Zvena, který si připsal pentakill za Xayah a celou sérii odehrál velmi slušně.

Pro mnohé velkým překvapením byl postup Clutch Gaming, jehož hra se točí kolem korejského toplanera Huniho. Ten tým dostal do play-off hlavně díky několika výborným výkonům za Rumbla, který byl jeho zdaleka nejhranějším hrdinou a celkem si ho zahrál hned sedmkrát. Soupeřem Clutch bude historicky nejlepší tým Severní Ameriky, Team SoloMid, jenž týden před startem play-off oznámil velkou změnu v sestavě. Poté, co se celý split tým rozhodoval, zda do základní sestavy patří Akaadian nebo Grig, tam nebude ani jeden. Junglerem pro boj o Worlds totiž nakonec bude academy jungler Spica.

Druhé čtvrtfinále tvoří dvojice CLG a OpTic. Oba dva týmy předvedli ve svých výkonech oproti jaru obrovské zlepšení a v této sérii bude velká pozornost věnována hlavně midlane, na které kralovali PowerofEvil a Crown. Zejména druhý jmenovaný je žhavým kandidátem na vítěze ceny za nejlepšího hráče splitu, ale v posledním vzájemném duelu se lépe dařilo německému midaři PowerofEvilovi. Od obou čtvrtfinálových zápasů se dá očekávat vyrovnaná bitva, ale za mírné favority jsou považováni hráči TSM a CLG.

Čtvrtfinále

Sobota 10. srpna
TSMTeam SoloMidlogo std.png 1:3 Clutch Gaminglogo std.pngCG
Neděle 11. srpna
CLGCounter Logic Gaminglogo std.png 3:0 OpTic Gaminglogo std.pngOPT

Semifinále

Sobota 17. srpna
C9Cloud9logo std.png 2:1 Counter Logic Gaminglogo std.pngCLG
Neděle 18. srpna
TLTeam Liquidlogo std.png 21:00 Clutch Gaminglogo std.pngCG

O 3. místo

Sobota 24. srpna
TBD 22:00 TBD

Finále

Neděle 25. srpna
TBD 22:00 TBD

O autorovi:

Členem od: 2. 1. 2013
Celkový počet článků:
1171